4 Bin 888 TL Maaşla Kadrolu Muhasebeci Alımı Yapılacak

4 Bin 888 TL Maaşla Kadrolu Muhasebeci Alımı Yapılacak

Kamu kurumu bünyesinde kadrolu 9. Derece kadroya muhasebeci alımı için başvurular alınacak. İşte muhasebeci olmak için şartlar ve detaylar.

Samsat Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alımı ilanı yayımlandı. Adıyaman ili Samsat Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi KADROLU muhasebeci alınacak. İşte başvuru şartları ve tüm süreç.

Belediye personel alımı nasıl yapılır?

Samsat Belediyesi tarafından kadrolu muhasebeci alımı sözlü ve uygulamalı sınavla olacak. KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacak.

muhasebeci.jpg

Sözlü Sınav Konuları

  • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,
  • Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları ile kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsayacak ve aşağıdaki başvuru kılavuzunda belirtilen şekilde değerlendirme sonucu atamalar yapılacak.

Belediye memur alımı 2021

Samsat Belediyesi için Muhasebeci alımı Genel İdari Hizmetler “GİH” sınıfı 9. Derece kadroya olacak. Adayların başvuru için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Muhasebe veya Maliye programlarının birinden mezunu olması gerekiyor.

Memur alımı 2021 başvuru şartları

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca diğer şartları da taşımak gerekiyor. İşte bu şartlar:

  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
  • Kadın/Erkek adayların başvuru yapabileceği muhasebeci alımı için KPSSP3 puan türünden en az 75 puan alınması gerekiyor.

Samsat Belediyesi memur alımı başvuru süreci

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 1-3 Kasım 2021 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Samsat Belediyesi adresinde yer alan İnsan Kaynakları Birimine şahsen müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvurular Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Samsat Belediyesine veya elektronik ortamda başvurular e-posta adresine yapılabilecektir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum