4 Bin Polis Memuru Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

4 Bin Polis Memuru Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

24 Şubat 2016 Tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı Tarafından 4000 Özel Harekât Polis Memuru Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı. Online Başvuru 4 Mart 2016 Tarihine Kadar Sürecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 22 Şubat 2016 tarihinde 4000 polis memuru alımı yapacağını duyurmuştu. Yapılan açıklamada Özel Harekat branşında polis memuru olarak yetiştirilmek üzere 4 Bin erkek aday alınacağı bildirilmişti. Önceki açıklamada sınav takvimi daha sonra açıklanacağı bildirilmişti.

24 Şubat 2016 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı yeni yayınladığı duyuruda 4 Bin polis memuru alımı sınav takvimi ile başvuru kılavuzunu yayınladı. Adaylar Başvuru Ücreti olan 75 (Yetmiş beş Türk Lirası) ‘nı başvuru süresi içerisinde yatırdıktan sonra internet ortamında 04 Mart 2016 Saat:17.00’a kadar ön başvuru işlemlerini tamamlamış olmaları gereklidir.

Adayların Sınav Yeri ve Tarihleri ise kurumun internet sitesinden 01 Nisan 2016 tarihinde duyurulacaktır. Başvuru sonucunda oluşacak sıralamaya girerek sınava hak kazanan adaylar Başvuru ve Sınav Merkezlerine Şahsen istenen belgeleri sınav tarihlerinde teslim etmeleri gereklidir. Sınav 11 - 22 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Başvuru için KPSS P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak. Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü Eş ve Çocukları için KPSS P3 puan türünden en az 40 puanı almış olmak şart. Lisans mezunları bu ilana başvurabilir. Ayrıca adayların 30 yaşından gün almamış olmak .

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.