4 Kamu Kurumu 755 İtfaiye Eri Alımı Yapacak! Başvuru Kılavuzları Yayımlandı

4 Kamu Kurumu 755 İtfaiye Eri Alımı Yapacak! Başvuru Kılavuzları Yayımlandı

4 kurum itfaiyeci alımı için başvuru kılavuzları yayımladı. 2021 yılı Mayıs ayı itfaiyeci alımları kapsamında en az lise mezunu olmak üzere ve en az KPSS 50 puanla yeni itfaiye eri alımları yapılacak. İşte detaylar.

2021 yılı Mayıs ayı memur alımları kapsamında 4 kamu kurumuna en az KPSS 50 puan ile ve en az lise mezunu olmak üzere kadrolu statüde 755 memur alımı başvuru ilanları yayımlandı. Bu yazımızda 755 itfaiye eri alımı başvuru şartlarını, başvuru kılavuzlarını, kontenjan dağılımlarını ve tüm detayları bulabilirsiniz.

755 İtfaiye Eri Alımı Kontenjanları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 541 İtfaiye Eri Alımı,

Muğla Belediyesi 101 İtfaiye Alımı,

İzmir Büyükşehir Belediyesine 100 İtfaiye Eri Alımı,

Edirne Belediyesi 13 İtfaiye Eri Alımı olmak üzere 4 kurum kadrolu statüde 755 itfaiyeci alımı yapacak.

Aşağıdaki MAVİ linklere tıklayarak her ilanın başvuru kılavuzuna direkt olarak ayrıca erişim sağlayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 541 İtfaiye Eri Alımı

Yerel Yönetimler sayfasında yayınlanan duyuruya göre İstanbul Büyükşehir bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu KPSS 60 puan ile daimi kadroda Kadın/Erkek 541 İtfaiye Eri alınacaktır. Adaylar başvurularını 25 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında yapabileceklerdir.

Muğla Belediyesi 101 İtfaiye Alımı

Büyükşehir Belediyesi KPSS 50 ve 60 puanlarla en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği 171 kadro için başvuru ilanı yayımladı. 101 kadro için itfaiyeci alımı yapılırken, 60 kadroya da zabıta alımı yapılacak.

Adaylar başvurularını 25 ile 27 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapacaktır. Boy ve kilo ölçümü her iki branş için de olacağından adayların sadece şahsen başvuruları kabul edilecektir. İkamet şartı olmayan başvuru için tüm illerden Muğla Büyükşehir Belediyesi ilanına başvuru yapılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesine 100 İtfaiye Eri Alımı

50 itfaiye eri alımı GİH sınıfı 11. derece kadrolara olacak. Lise İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği alanı ve dallarının birinden mezun olmak gerekiyor. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. 50 itfaiye eri alımı GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Başvurular 24 Mayıs ile 28 Mayıs 2021 tarihlerinde sadece şahsen Belediyeye yapılacaktır.

Edirne Belediyesi 13 İtfaiye Eri Alımı

Kadrolu memur alımlarına herhangi önlisans mezunları, herhangi lise mezunları ile herhangi lisans mezunları başvuru yapabilecektir. Memur alımı başvuruları Türkiye geneli olmakla beraber başvurulara dair tüm şartlar, kontenjanlar ve detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Edirne İli iş ilanları kapsamında Edirne Belediye'sine kadrolu memur alımı yapılacaktır. Adaylar başvurularını 17-18 Mayıs 2021 tarihleri arasında sadece ŞAHSEN yapacaklardır. İkamet şartı bulunmayan belediye personel alımı için başvurular Türkiye geneli yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum