40 Bin İşçi Alım Başvurusu

40 Bin İşçi Alım Başvurusu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı açıkladı. 40 bin personel alımları başladı. 40 Yaş Üst sınır olarak İlkokul, Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu adaylar KPSS şartsız başvuru TYP yapabilmekteler. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı aç

Peki bu alımlara Kimler başvurabilir? İlkokul, Lise, Önlisans ve Lisans mezunu olan, 40 yaşa kadar üst limit olan İş Kurumu Üzerinde İş Arayan kaydı olan her aday KPSS Şartı olmadan başvuru yapabilir.

KPSS Şartsız alımlar gerçekleşecektir. İstihdam seferberliği kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Bünyesinde Görevlendirilecek Toplam 40 Bin Kişi İstihdam edilecektir. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı bazı açıklamalarda bu sayıyı net bir şekilde ifade etmiştir.

Alınacaklar Personeller nerelere görevlendirilir? İllerde İş Kurumu İl Müdürlüğüne Başvurmuş adaylar arasından %80 noter kurasınca Kalan %20 ise nitelik durumuna göre Milli Eğitim İl Müdürlüğü Bünyesindeki Okullara görevlendirilir. İlçe ve beldelerde ise İlçe Milli Eğitim müdürlüğünce belirlenerek yine noter kurası ve nitelik durumuna göre yerleştirmeler gerçekleşir.

Alınacaklar nasıl bir görev yapacaktır? Alınacak kişiler Kamusal altyapının yenilenmesi, Çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, Kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma ve Park düzenlemeleri ile ilgili işlerde görevlendirilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Şehir, İlçe ve Beldeler başta olmak üzere Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 40 bin Personel alımı yapılacağını belirten Sarıeroğlu, işe alımlarda 35 yaş üstü ve 40 yaşına kadar olan vatandaşlara öncelikli olmak üzere alımlar gerçekleştirilecektir.

Nasıl Başvuru ve Takip sağlanır? Başvuruyu adaylar İş Kurumu üzerinde kişisel kayıtlı olmaları ve TYP alımlarına başvuru yapmaları gerek. Başvuran aday İlan tarihi bitmesi ile noter kurasını takip ederek sonuçlanmasını beklenecektir. Sonuçlanan noter kurası ile Asıl ve yedek listede ismi olanlar milli eğitimin hangi okuluna ismi çıkmış ise orada görev yapacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum