4000 Bin Lira Teşvik Sonuçları Açıklandı

4000 Bin Lira Teşvik Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel okulları tercih eden öğrenciler için vermiş olduğu teşvik sonuçları açıklandı. İşte teşvik yerleştirme sonuçları…

Milli Eğitim Bakanlığı, özel okulda okumak isteyen öğrenciler için okul masraflarının bir kısmını karşılayacak şekilde ödemesini yapıyor. Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nda okuyanlar için 2.860 TL  , ilkokulda okuyanlar için 3.440 TL , ortaokulda okuyanlar için 4.000 TL, lisede okuyanlar için 4.000 TL, temel lisede okuyanlar için 3.440 TL verilecektir.

Merakla beklenen teşvik sonuçları ise sonunda açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, takviminde 20 Eylül 2016’da teşvik sonuçlarının açıklanacağını duyurmuştu.

Teşvik verilirken bazı incelemeler ele alındı. Eğitim öğretim desteği için bir puanlama sistemi düzenlenmiştir. Öğrencinin kardeş sayısı, öğrencinin anne babasının sağ olup olmaması, öğrencinin başarı durumu, öğrencinin herhangi bir sporda veya bilim dalında bir başarısının olup olmaması gibi seçenekler teşvik puanını etkilemektedir.

Eğitim öğretim desteği için bir kere hak kazanan öğrenci, öğrenim hayatı boyunca bu teşvikten yararlanabilecek. Teşvikten yararlanan öğrenciler devletin başarılı öğrencilere sunmuş olduğu PYBS bursundan yararlanamayacak. Teşvik sonuçlarını sorgulamak için TC Kimlik Numarası’na ve Başvuru Güvenlik Numarası’na ihtiyacınız var.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.