41 Yaş Adaylar Başvurabilir! En Az Lise Mezunu Online Kamu Personel Alımı

41 Yaş Adaylar Başvurabilir! En Az Lise Mezunu Online Kamu Personel Alımı

En az lise 41 yaş adayların başvuru yapabileceği kamu personel alımı online başvuru süreci tamamlanıyor. Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru süreci ve tüm şartlar bu yazımızda.

Kamuya en az lise mezunu adayların KPSS şartsız başvuru yapabileceği kadrolara sözleşmeli memur alımı başvuruları tamamlanıyor. KPSS’siz başvurulara dair hususları, Dışişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sürecini ve gerekli tüm şartları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık. İşte sürece dair tüm detaylar.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru şartları

Başvuru için adayların T.C vatandaşı olması, 41 yaşından gün almamış olması, en az lise veya dengi okul mezunu olması, kamu haklarından yoksun bulunmaması, askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılması gerekiyor.

Ayrıca başvurularda adayların her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunması ile çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmesi ve bilgisayar kullanabilmesi şartları var.

Kamu memur alımı başvuru belgeleri

Başvurularda adaylardan özgeçmiş C.V., Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları isteniyor. Ayrıca nüfus cüzdanını aslı veya onaylı sureti, diploma, askerlik kesin terhis belgesi ya da askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Dışişleri Bakanlığı kamu personel memur alımı başvuruları 25 Nisan’a kadar yapılabilir. Adaylar aşağıdaki kılavuzda belirtildiği şekilde sürece dair iş ve işlemleri tamamlayabilir. İşte başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN kamu personel alımı başvuru kılavuzuna GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/boston-personel-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.