45 Memur Göreve İade Edildi

45 Memur Göreve İade Edildi

Manisa Valiliğinden 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Manisa İlimizde 1445 Memur açığa alınmış olup bunlardan 45'i görevine iade edilmiştir, dendi. İşte detaylar haberimizde


Açığa alınan 45 Memur göreve iade edildi

15 Temmuz FETÖ/PDY soruşturmasında Manisa İlin’ den toplam’ da 80 kurum ve kuruluştan 1445 kamu personeli idari ve adli olmak kaydı ile KHK - HSYK’ nın vermiş olduğu kararlarla memurluktan el çektirilmişti. Bunlardan 1000 memurun açığa alınarak soruşturması devam ederken, 369’ unun ise tutuklandığı, 59 memur gözaltında sorgularının devam ettiği açıklamalarında bulunan Manisa Valiliği 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilk göreve iade olduğunu açıklamalarında bulundu.

1445 memurdan 45 görevlerine iade edildiğini açıklayan Manisa Valiliği kurumları şöyle sıraladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden 10’ kişi -  SGK’ dan 5’ kişi - Vergi Dairesi 3’ kişi - Emniyetten kişi 20’ kişi - MEB 7’ kişi – Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden ise 2 kişi – İl Sağlık Müdürlüğün’ den 2’ kişi -  Adliye 1’ kişi - görevlerine iade edilmiştir, denildi.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan daha önce açıklamalarda bulunarak FETÖ/PDY soruşturmasında mağduriyete uğrayan veya mağduriyete uğradığını düşünen Kamu Personeline yönelik merkezler kurulacağını ve bu merkezlerde mağdur olduğuna dair belge ve bilgiye dair delillerini sunanlar ince elenip sık dokuyarak vatandaşlarımızın mağduriyetleri azamiye indirilerek suçsuz yere burnu bile kanamasını bile istemeyiz açıklamalarında bulunulmuştu.

FETÖ/PDY soruşturmasın’ da mağduriyete uğradığını düşünen Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan kamu personellerine yönelik olarak bir çok kurum ve parti müracaatları almakta bunların başında ( BİMER) Başbakanlık İletişim Merkezine bizzat başvuru’ da buluna bildiği gibi e – devlet üzerinden başvurular kabul edilmekte olup Akparti İletişim Merkezi ( AKİM ) Valilikler’ de ve Kaymakamlıklarda oluşturulan (OHAL) bürolarına da bizzat başvurular devam etmektedir.  

 

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.