4500 - 6500 TL Arası Maaşlarla Kamu Personeli Alımı Başvuru Kılavuzu

4500 - 6500 TL Arası Maaşlarla Kamu Personeli Alımı Başvuru Kılavuzu

Kamuya yeni personel alımları kapsamında kadrolu statülerde devlet memuru alımları için başvuru kılavuzu yayımlandı. Kamu personeli memur alımı detayları ve tüm başvuru bilgilerine bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

2021 yılı Mart sonu itibarıyla KPSS 60 ve 65 puanlarla kadrolu statülerde memur alımı başvuruları için ilan yayımlandı. Kamu personeli alımı başvuru kılavuzu için tüm detaylar belli oldu. Memur alımlarına kimlerin başvuru yapabileceği, mezuniyetler, kontenjanlar ve hangi branşlarda olacağına dair detayları bu ilan haberimizde İş İlanları Kariyer olarak hazırladık.

Başvuru Kontenjanları ve Sınıfı

1 Mühendis alımı, 1 Memur alımı, 2 Zabıta Memur alımı, 3 İtfaiye Eri alımı branşlarında GİH sınıfı 7. Derece kadrolar için kadrolu memur alımı başvuruları alınacak.

KPSS ve Mezuniyet Şart

Mühendis alımına başvurabilmek için lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olmak,

Memur alımına başvurabilmek için Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasabe, İşletme yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak,

Zabıta Memuru alımına başvurabilmek için herhangi bir önlisans programından mezun olmak,

İtfaiye Eri alımına başvurabilmek için herhangi bir önlisans programından mezun olmak gerekiyor.

Mühendis ve Memur alımları için KPSS 65 puan istenirken, zabıta ve itfaiye alımları için KPSS 60 puan isteniyor. Ayrıca tüm branşlar için en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı da var.

Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman

Kadrolu statülerde memur alımları için başvurular şahsen, posta ile veya e-posta adresine mail atılarak yapılabilecektir. Başvuru tarihleri ise 19 ile 23 Nisan 2021 tarihleri arasında olacak. Zabıta ve itfaiye alımları için başvurular sadece şahsen olacaktır. İkamet şartı olmayan ilan için Türkiye geneli başvuru yapılabilecektir.

Başvuru genel ve özel şartlarına aşağıdaki kılavuzdan incelenmesinde fayda vardır. Kamu personeli alımı başvuru kılavuzu kapsamında tüm detaylar içerisinde bulunmaktadır.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.