5-6-7-8 Bin TL Maaşlarla Kamu Personeli Alımları Yarın Son

5-6-7-8 Bin TL Maaşlarla Kamu Personeli Alımları Yarın Son

5 Bin TL ile 8 Bin TL maaşlar arasında çalışacak kamu personeli alımları başvuru süreci yarın tamamlanıyor. YSK memur alımı başvuruları ve maaş bilgileri bu yazımızda.

Kamuya 5 Bin TL ile 8 Bin TL arasında değişen oranlarda farklı maaşlarla memur alımları başvuru süreci tamamlanıyor. Yüksek Seçim Kurulu “YSK” memur alımları internet başvurularına dair tüm şartlar, mezuniyetler ve süreci bu yazımızda hazırladık. İşte YSK memur alımları detayları.

BAŞVURULAR

Adaylar online olarak yapabilecekleri başvurular 23 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 17.00’a kadar yapması gerekiyor. İşte mezuniyetler ve diğer hususlar:

3 KAMU PERSONELİ ALIMINA HANGİ MEZUNLAR BAŞVURABİLİR?

Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği ile fakültelerin Matematik, Fizik, İstatistik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Enformasyon Teknolojileri, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü Mühendislik fakültelerinin müfredatında bilgisayar programlama dillerine yer veren bölüm mezunları başvurabilir.

6 KAMU PERSONELİ ALIMINA HANGİ MEZUNLAR BAŞVURABİLİR?

Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği ile fakültelerin Matematik, Fizik, İstatistik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Enformasyon Teknolojileri, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunları başvurabilir.

KPSS ve YDS ŞARTI

Kamu personeli seçme sınavından en az 60 puan istenirken, yabancı dil puanının da D düzeyinde olması istenmektedir. Tüm başvuru genel ve özel hükümlere aşağıdaki BAŞVURU KILAVUZU bağlantısından ayrıca inceleyebilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.