5 Bakanlığa Lise Önlisans Lisans 1.223 Kamu Personel Alımı Yapılacak

5 Bakanlığa Lise Önlisans Lisans 1.223 Kamu Personel Alımı Yapılacak

Beş Bakanlık bünyesinde bin 223 kamu personeli alımı başvuruları alınacak. Sürece dair tüm detayları, başvuru şartlarını ve başvuru kılavuzlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte sürece dair gerekli başvurular ve tüm detaylar.

Adalet Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı için 1.223 kamu personel alımı başvuruları alınıyor. 5 Bakanlık bünyesinde 6 farklı kamu ilan ile tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık. İşte detaylar.

Kamu personel alımı kontenjanları

  • Adalet Bakanlığı 5 memur alımı,
  • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 65 memur alımı,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı 149 memur alımı,
  • Kültür Bakanlığı 154 memur alımı,
  • Milli Eğitim Bakanlığı 750 kamu personel alımı,
  • Ticaret Bakanlığı 100 memur alımı olmak üzere

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 65 Memur Alımı

Enerji Bakanlığı 65 memur alımı yapılacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı merkez teşkilatında 10 Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 30 Sözleşmeli Destek Personeli, 5 Sözleşmeli Teknisyen ve 20 Sözleşmeli Büro Personeli alımı yapacak.

10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için herhangi bir önlisans,

12 Destek Personeli (Temizlik) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak,

8 Destek Personeli (Temizlik) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak,

5 Destek Personeli (Şoför) alımı için Otobüs kaptanlığı, Otobüs Şoförlüğü veya Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri önlisans,

5 Destek Personeli (Şoför) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak,

1 Teknisyen (Elektrik) alımı için Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Anadolu Teknik Liselerinin Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörü dalından,

1 Teknisyen (İnşaat) alımı için Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Anadolu Teknik Liselerinin Meslek Liselerinin İnşaat Teknolojisi Alanının Yapı Yüzey Kaplama, Yapı Yüzey Kaplama ve Yalıtım dallarından,

2 Teknisyen (Mobilya) alımı için Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Anadolu Teknik Liselerinin Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanının Ahşap Doğrama Teknolojisi dalından,

1Teknisyen (Sıhhi Tesisat) alımı için Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Anadolu Teknik Liselerinin Meslek Liselerinin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanının Yapı Tesisat Sistemleri dalından,

12 Büro Personeli (Lisans) alımı için İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler veya İnsan Kaynakları Yönetimi lisans,

8 Büro Personeli (Önlisans) alımı için İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, İşletme Yönetimi, Yerel Yönetimler veya Maliye önlisans mezunu adaylar başvurabilir. İşte sürece dair tüm detayları bulabileceğiniz haberimiz:

Adalet Bakanlığı 5 memur alımı

Adalet Bakanlığı 5 kamu personel mütercim alımı yapacak. 3 İngilizce, 1 Fransızca ve 1 Almanca dilinde mütercim alımı için süreç başladı. Adaylar başvurularını 18 Mayıs'a kadar yapabilir. İşte tüm detaylara erişim sağlayabileceğiniz başvuru haberimiz.

Ticaret Bakanlığı 100 memur alımı

Ticaret Bakanlığı 100 memur alımı yapılıyor. Başvuru süreci online olarak devam yapılıyor. En 100 kadroya başvurular 13 Mayıs’a kadar sürecek. 100 ticaret müfettiş yardımcısı alımı için adayların 4 yıllık hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunu olması gerekiyor. Diğer tüm detayları bu haberimizden hemen erişim sağlayarak inceleyebilirsiniz..

Kültür ve Turizm Bakanlığı 149 memur alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 149 yeni memur alımı başvuruları alınıyor. 82 temizlik personeli, 64 şoför, 3 bahçıvan kadrolarında olmak üzere 9 Mayıs’ta sona erecek. 14 Şoför alımına 2 yıllık önlisans Otobüs Kaptanlığı, Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık), 40 Şoför alımına Lise ve dengi okul, 10 Şoför alımına Lise ve dengi okul, 82 Temizlik Personeli alımına Lise ve dengi okul, 1 Bahçıvan alımına önlisans Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünden ya da herhangi bir önlisans mezunu, 2 Bahçıvan alımına Tarım veya Ziraat Meslek Lisesi mezunu olmak ya da Lise ve dengi okul mezunları başvurabilir. İşte tüm detayları bulabileceğiniz haberimiz.

Kültür Bakanlığı 154 memur alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 154 kadroya sözleşmeli kamu personel alımı başvuruları devam ediyor. Başvurular 13 Mayıs’ta sona erecek. Başvurular mimar, mühendis, tekniker, teknisyen ve şehir plancısı kadroları olacak. En az lise olmak üzere önlisans ve lisans mezunu adaylar başvurabilecek. Tüm detayları hemen aşağıdaki haberimizden erişim sağlayabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı 750 kamu personel alımı

MEB tarafından kurum içinden olmak üzere 750 müfettiş yardımcısı alımı yapılacak. 25 farklı unvanda olmak üzere adayların başvuru yapabileceği başvurular 17 Mayıs’ta. Tüm detayları aşağıdaki başvuru haberimizden hemen inceleyebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum