5 İlde Okullar Yarın Tatil

5 İlde Okullar Yarın Tatil

Yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilemesi nedeni ile bazı il ve ilçelerde okullara 1 gün ara verilerek 14 Aralık Çarşamba günü okullar tatil edildi.

Kars ili Sarıkamış başta doğu ve güneydoğu Anadolu bölgelerini etkisi altına alan yoğun kar yağışı Kars ilinin Sarıkamış ilçe Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman bölgemizde yoğun kar yağışı nedeni ile taşımalı eğitim yapan veya yapmayan ayırt edilmeden tüm ilçe merkez ve köyleri olmak üzere ilk ve orta dereceli okullarda 14 Aralık Çarşamba günü eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir dedi.

Tunceli ilimizde yoğun kar yağışı sebebiyle Mazgirt, Hozat, Pülümür, Ovacık ve Nazmiye ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullara ilçe kaymakamları ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri toplantı kararlarıyla 14 Aralık Çarşamba günü tatil edilmiştir.

Elazığ’ ta yoğun kar yağış nedeni ile Karakoçan ilçe Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre ilçemizde hızını kesmeden devam eden yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilemektedir. Kaymakam ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle yapılan toplantı sonrası açıklama yapan ilçe Kaymakamı köylerden Karakoçan ilçemize taşmalı eğitim gören öğrencilerin sıkıntı çekmemesi için 14 aralık 2016 Çarşamba günü okullar tatil edilmiştir dedi. Ancak kar yağışının devam ederse kar tatilini 2 gün olarak bilgisini vermiş olalım dedi.

Tokat Başçiftlik ilçemizde yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilemesi ve bazı bölgelerimizde taşımalı eğitim gören öğrencilerimizin zor durumda kalmaması için İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ilk orta dereceli ve okul öncesi okullarımızda 14 Aralık Çarşamba günü tatil edildiğini açıkladı.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yapmış olduğu açıklamada Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre ilimizde 14 Aralık Çarşamba günü yoğun bir şekilde kar yağışının beklendiğini ve Valiliğimiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle istişare toplantısı yaparak Sakarya ilimiz ve İlçelerimizi kapsayacak şekilde taşımalı eğitim öğretim gören yavrularımızı kazalara karşı tedbiren 14 Ağustos Çarşamba günü 1 gün kar tatili kararı verdiğini açıkladı.

Türkiye geneli 81 il ve ilçelerinde ajanslardan gelen bilgilere göre ülkemizin bir çok yerinde yoğun kar yağışı nedeni ile hayatı olumsuz etkilemektedir. Vatandaşların işleri olmadıkça evlerinden çıkmamalarını don olayları göründüğü ve gizli buzlanmaya dikkat etmelerini can ve mal kaybının önüne geçilmesi için açıklamalar yapılmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.