5 Kuruma 2 Bin 594 Kamu Personeli Alımı Yapıyor! İşte Başvurular

5 Kuruma 2 Bin 594 Kamu Personeli Alımı Yapıyor! İşte Başvurular

2021 yılı Haziran ayı kamu personeli, memur, işçi alımları bünyesinde 5 farklı kamu kurumuna toplamda 2 bin 594 yeni kadro verildi. İşte tüm başvuru detayları ve süreç.

2021 yılı kamu personeli alımları kapsamında başvurular alınacak. Orman Genel Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Dicle Üniversitesi, Trakya Üniversitesi memur, işçi, personel alımlarına dair başvuru sürecini ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık.

KURUMLAR BAZINDA KONTENJANLAR

Orman Genel Müdürlüğü OGM 2 BİN 93 kamu personeli alımı, Ankara Büyükşehir Belediyesi 250 zabıta memuru alımı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 100 memur alımı, Dicle Üniversitesi 99 memur alımı, Trakya Üniversitesi 62 memur alımı olmak üzere 2 bin 594 kadroya başvuru alınacak.

Aşağıdaki paragraflarda yer alan 5 kurumun MAVİ başlıklarına tıklayarak gerekli başvuru kılavuzlarına erişim sağlayabilirsiniz.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 250 ZABITA MEMURU ALIMI

Ankara Büyükşehir Belediyesine en az önlisans mezunu olmak üzere 250 kadrolu zabıta memuru alımı için başvuru ilanı yayımlandı. Başvuru için tüm adayların en az B sınıfı ehliyeti olması gerekiyor. Lisans mezunları için KPSS’den 70 istenirken, önlisans mezunları için en az 60 isteniyor. Adaylar başvurularını 14 Haziran ile 30 Haziran tarihleri arasında yapmaları gerekiyor. Başvurular şahsen olacaktır.

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 100 MEMUR ALIMI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevlendirilmek üzere daimi kadroda KPSS 60 puanla ikamet şartsız 100 İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru alımı başvurular 14 Haziran’da. Adaylar için başvuru zamanı: Adaylar başvurularını 14 - 18 Haziran 2021 tarihleri arasında (18 Haziran 2021) yapacaklardır.

Başvuru şartları: Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, Zabıta Memuru kadrolarına başvuran adaylar için verilen en az B sınıfı ve İtfaiye Eri kadrolarına başvuran adaylar için en az C sınıfı belgesine sahip olmak gerekiyor.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ 99 MEMUR ALIMI

Kamu kurumu 2021 yılı Haziran ayı sözleşmeli kadrolara 99 memur alımı yapacak. 9 Haziran itibarıyla başvuru kılavuzu yayımlandı. Dicle Üniversitesinin web adresindeki Online başvuru sistemine bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamda başvuru yapılacaktır. Başvurular 9-18 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir.

59 Hemşire, 2 Hemşire, 1 Hemşire, 1 Diyetisyen, 1 Laborant, 1 Ebe, 6 Röntgen Teknisyeni, 4 Eczacı, 5 Sağlık Teknikeri (Ağız ve Diş Sağlığı, 3 Sağlık Teknikeri (Eczane Teknikerliği), 1 Sağlık Teknikeri (Patoloji Laboratuvar Teknikeri), 2 Sağlık Teknikeri (Diş Protez Teknikeri), 1 Sağlık Teknikeri (Ameliyathane Teknikeri), 1 Sağlık Teknikeri (Ameliyathane Teknikeri), 3 Sağlık Teknikeri (Anestezi Teknikeri), 2 Diğer Sağlık Personeli (Acil Tıp Teknisyeni), 2 Diğer Sağlık Personeli (Perfüzyonist), 4 Diğer Sağlık Personeli (Tıbbi Sekreter) alımları yapılacak.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ 62 MEMUR ALIMI

Kamu Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda en az lise mezunu daimi kadroda farklı unvanlarda KPSS puan sınırı olmadan ikamet şartsız 62 personel alımı yapılacağı belirtilmektedir. Adaylar başvurularını ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden (5 Haziran 2021) itibaren 15 gün içinde yapacaklardır. İlana başvuru yapmak isteyen adayların 1 adet fotoğraf ile birlikte Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir.

OGM 2 BİN 93 KAMU PERSONELİ ALIMI

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 81 ilimizde olmak üzere toplamda 2 Bin 83 işçi alımı yapılacaktır. Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden Haziran ayı içerisinde yapabileceklerdir. OGM işçi alımları 14-18 Haziran 2021 tarihlerinde başvurular alınacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.