50 Bin İşçi Alımı Son 3 Gün Tıkla Başvur

50 Bin İşçi Alımı Son 3 Gün Tıkla Başvur

İstihdam seferberliği başladı. Türkiye geneli Tamamen bütün illeri kapsayan toplum yarasına çalışma kapsamında İŞKUR üzerinden Şehir Şehir olmak üzere toplam 50 Bin kişi istihdam ediliyor. Tıkla sende Bulunduğun İl kontenjanına yerleş.

Büyük alımlar yine büyük illerde olup diğer illerde nüfusla orantılı olarak istihdamlar yapılacaktır. Bu istihdamlar yapılırken dikkat edilmesi gereken hususların başında ise işkur kaydınızın olması ve TYP Toplum yararına programlarına başvurmanız yeterli olacaktır.

Aşağıda verdiğimiz Link adresini tıkladığınızda bulunduğunuz şehri veya başvurmak istediğiniz şehri seçerek başvurulacak yerin kontenjanlarına bakabilir veya başvuru yapabilirsiniz. Başvuracak adaylar İlkokul, ortaokul (Lise) Önlisans ve Lisans mezunlarının tamamının başvura bileceği iş ilanı mevcuttur. Başvurular için son 3 gün ve internet ortamından başvuru yapabilirsiniz.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanının istihdam seferberliği kapsamında ülkenin tamamında alımlara hız verildi. Kamu kurumlarını tamamı bu seferberlik kapsamında büro görevlisi, beden işçisi, temizlik görevlisi ve şoför olarak bir çok bölüme alımları yapmaya başlandı.

İşkur Tarafından Toplum Yararına Programlarda belirlenen Kriterlerce sadece 1 ilana başvuru yapıla bilmektedir. 1’inci Listelerde kadınlar, engelliler, hükümlüler ve 35 yaş üstü erkeklerin yer alacağını 2. liste de ise 35 yaş altı vatandaşların yer alacağını açıkladı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü mevzuatı gereğince istihdamında güçlük çeken gruplar olan kadınlar, 35 yaş üstü erkek adaylar, engelli, eski hükümlü, terörle mücadelede malul sayılmayan şekilde yaralanan birinci listede yer alacak. Bunlar dışında kalanlar 35 yaşın altındaki erkekl ikinci liste olacak biçimde tasnif edilecek ve katılımcı öncelikle birinci listeye seçilecektir. Birinci listedekilerin kontenjanı karşılamaları halinde, ikinci listedekiler değerlendirmeye alınmayacaklar.

Son dönemlerde ciddi bir iş imkanı yaratan İŞKUR programlarından biri olan Toplum Yararına Programlar (TYP), özellikle kamu kurumlarına işçi istihdam edilmesi anlamında pek çok işsize ve beklentisi olanlara belirli periyotlar için iş kapısı açmıştır.Son dönemlerde ciddi bir iş imkanı yaratan İŞKUR programlarından biri olan Toplum Yararına Programlar (TYP), devlet kurumlarına personel ve işçi istihdam edilmesi anlamında pek çok işsize belirlenen periyotlar için iş kapısı açmıştır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
29 Yorum