50 Bin TL Hibe

50 Bin TL Hibe

İşsizlere, iş arayanlara ve iş yeri sahibi olmak isteyenlere görülmemiş destek KOSGEP girişimcilik ile Devlet 50 Bin TL Hibeli ve kredi imkanı sunmaktadır.

50 Bin Kredi: KOSGEB kurumu yeni iş kurana 50 bin TL hibe kredi imkanı vermeye başlamış olup 50 bin TL hibe şartları ve hibe için nereye başvurulacak hakkında bilinmesi gerekenleri sitemizde ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

50 Bin Kredi Nasıl Alınır: Öncelikle devlet desteği olan 50 bin TL hibe kredi alabilmeniz için kendinize ait bir iş yeri kurmanız gerekmektedir. Kuracak olduğunuz iş yeri için alınacak olan devlet teşviklerini KOSGEB kurumu girişimcilere finanse etmektedir. Hükümetin seçim vaatleri arasında olan ve hayata geçen iş fırsatı olanağı bir zamanlar en fazla 30 yaş kriteri istese de yoğun istek üzerine bu kriterden geri adım atarak artık tüm bu imkanlardan T.C. vatandaşı olan 18 yaşını doldurmuş tüm vatandaşlarımız kriterleri yerine getirmeleri halinde faydalanacaklar. İş yeri kuracak olan vatandaşların kurmak istedikleri iş fikrinin projeye dökmeleri ve iş yeri nasıl kurulur, Yönetim ve pazarlama hakkında bilgi edinmeleri için KOSGEB uzmanları tarafından kurulan girişimcilik ve uygulamalı eğitimlere katılmaları gerekmekte. Eğitimler yeterli başvuru sayısının oluşması halinde ülkemizde yer alan tüm birimlerde halka ücretsiz olarak verilmektedir.

Hibe Kredi Eğitimi Nasıl Hazırlanır:Açmak istediğiniz iş yeri için halkımızca KOSGEB kursları olarak bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmanız şarttır. Eğitim başvurularını size en yakın İŞ-KUR ve KOSGEB birimlerine ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dönemler halinde Üniversitelerde bu eğitimleri halka ücretsiz olarak vermektedir. Eğitim başvurusu sırasında size ufak bir yeterlilik sınavı yapılacaktır. Yeterlilik sınavını başarılı bir şekilde bitiren girişimci Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmaya hak sahibi olmuş olurlar.

Hibe Kredi ile İşyeri Nasıl Açılır: Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrasında diplomasını alan girişimci artık iş fikri olan kendi işini kurabilirler. Kurdukları iş yeri için yaptıkları harcamaları devlet hibe kredisi tarafından almak için kurum tarafından onay alabilecek iyi bir iş planı hazırlamaları ve ilgili evrakları getirmeleri gerekmektedir. İş planı projesi hibe kredi için çok önemlidir. İş planı projesi ve ilgili evrakların tanzim edilmesi ile birlikte (KOBİ beyanemesi ve bilgi dokümanı) artık harcamış olduğunuz para devlet tarafından geri alınmak üzere başvurulur. 

Devlet Hibesi Ne kadar: 2015 yılında 30 bin TL olarak kendi işin sahibi olmak isteyen girişimcilere verilen hibeler 2016 yılı içerisinde 50 bin TL kadar çıkarılmıştır.

Kurmuş olduğunuz işletme açılışı giderleri için 2 bin TL iş yeriniz için alınan malzemeler için 18 bin TL diğer giderler için 30 bin TL toplamda 50 bin TL hibe olarak verilecektir. Destek oranları bulunduğunuz bölgelere ve özlük durumunuza göre geri ödemelerde harcama limitinizi %40 ile %10 oranında değişiklik gösteren şekilde size yansımaktadır. Bunu ayrıntılı olarak açıklamak gerekirse KOSGEP 'in programlarına tam uyan işletme sahipleri son aşamada 50 bin TL hibeye kavuşmuş olacak.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum