50 Puanla 3.500 Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Kılavuzu Bugün Açıklandı

50 Puanla 3.500 Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Kılavuzu Bugün Açıklandı

EKPSS 50 puanla adaylar 3.500 yeni kadro için başvuru yapabilecektir. MEB engelli öğretmen atama başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detayların yer aldığı haberimiz.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2023 yılı engelli öğretmen adaylarının öğretmenliğe başvuru ve atama duyurusu bugün açıklandı. EKPSS 50 puanla 3.500 yeni engelli öğreten alımı başvuru süreci ve tüm şartlar bu yazımızda yer alıyor.

MEB personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak, Türk vatandaşı olmak (KKTC vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.), 2020 veya 2022 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından (EKPSS-Lisans Düzeyi) 50 ve daha üzeri puan almış olmak, Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak ve aşağıdaki kılavuzda yer alan diğer hususlara haiz olmak gerekiyor.

Engelli Öğretmen Olmak İçin Hangi Eğitimlere İhtiyaç Var?

Lisans mezuniyetinin, öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20 Şubat 2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararına uygun olmak,

Yurt dışındaki üniversitelerin mezun olanların, YÖK Başkanlığınca, yükseköğrenimlerinin veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,

Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak,

MEB 3.500 personel alımı branşlar bazında kontenjanlar

Adayların tercihine açılacak alanlar ve il bazlı kontenjan sayıları, ülke geneli alanlar itibarıyla öğretmen ihtiyacı ve illerin alanlar bazındaki boş norm sayıları ve öğretmen ihtiyacı göz önünde bulundurularak MEB tarafından belirlenecektir. Atama yapılacak alan ve kontenjan sayıları, tercih başvurularının ilk günü olan 12 Nisan 2023 tarihinde MEB Personel internet adresinde yayımlanacaktır.

Engelli Öğretmen Adayları İçin Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB engelli 3.500 öğretmen alımı için süreç bu Pazartesi başlıyor. İki aşamalı olarak başvurular alınacak. İşte aşama aşama MEB personel alımı başvuruları:

Birinci Aşama “ön başvuru” başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci başlangıcı 3 Nisan 2023-7 Nisan 2023 saat 16.00.

İkinci Aşama “tercih başvurusu” tercihlerin yapılması ve onay süreci başlangıcı 12 Nisan 2023-15 Nisan 2023 saat 16.00 tarihlerinde olacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum