6 Bin 111 Kamu Personel Alımı Tercih Hakkı

6 Bin 111 Kamu Personel Alımı Tercih Hakkı

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Tarafından Yapılacak Olan 6.111 Memur Alımı nda adaylar 1 kadro hariç tamamına başvurabilir.

Adalet Bakanlığı adli yargıda görev yapmak üzere 2250 sözleşmeli zabıt katibi ve 250 sözleşmeli mübaşir olmak üzere toplam 2500 personel alımı yapılacak. Başvurular 13 Ekim 2017 Cuma günü başlayıp, 24 Ekim 2017 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü de bünyesindeki ceza infaz kurumlarında istihdam edilmek üzere 3.222 infaz ve koruma memuru, 89 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 58 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 91 teknisyen, 75 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 34 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 3.611 personel alımı yapacaktır. Başvurular 13 Ekim 2017 günü başlayıp, 25 Ekim 2017 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Adayların merak ettiği soru ise 1 kadroya başvuran diğerlerine başvurabilecek mi?

CTE 3.611 memur alımında Adaylar, aranan şartları taşımaları halinde ayrı ayrı diğer unvanlar için aynı veya farklı sınav merkezi tarafından sınavı yapılacak adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığını tercih edebilecektir. (Örneğin adaylar infaz ve koruma memuru unvanı için sadece bir yere başvuru yapılabilecektir. Yine aynı aday gerekli şartları taşıması halinde büro personeli (cezaevi kâtipliği) veya diğer bir unvan için de aynı veya farklı bir yere başvuru yapabilecektir.)

Adalet Bakanlığı 2.500 kamu personel alımı nda ise Adaylar sadece bir adalet komsyonuna, bir unvan için başvuru yapabileceklerdir. Adayın birden fazla başvuru yaptığının tespit edilmesi halinde hiçbir başvurusu kabul edilmeyecek, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi istihdamları yapılmayacaktır.

İş İlanları Kariyer olarak konu hakkındaki değerlendirmemiz; Adalet Bakanlığı alımlarında adaylar (mübaşir veya zabıt katibi) 1 kadroya, CTE alımlarında ise adayların bütün kadrolara başvuru hakkı var. Adaylar hem Adalet Bakanlığı 2500 alımına hemde CTE 3611 personel alımına ayrı ayrı başvurabilecek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum