6 Bin Sağlık Personeli Alımı Açıklaması

6 Bin Sağlık Personeli Alımı Açıklaması

Sağlık Bakanı Recep Akdağ 2 Ay içinde 6 Bin Sağlık Personeli Alacaklarını söyledi. Hangi Branşlarda Alım Yapılacak Kriterler Neler Branşlara Göre Dağılım Nasıl Olacak.

Sağlık Bakanı Akdağ Personel Alımı Açıklaması, Bakan Akdağ ‘FETÖ’ den ihraçlar devam ederken 2016 sonuna kadar iki grup halinde 6 Bin personel alacaklarının müjdesini verdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ bir tv programında bakanlığımızda şu ana kadar 2 bin 50 civarında sağlık personelini ihraç ettiklerini ancak yeni listeler olduğu üzerinde titizlikle çalışıldığı hiç bir personelimizi mağdur etmeden kesin suçu sabit olmadan ihraç işlemi başlatmıyoruz. Bakanlar Kurulu Kararı ile Kanun Hükmünde Kararnameye uyarak üzerinde en ince ayrıntısına kadar ve derinlemesine inene kadar ihraç kararı kesinlikle verilmeyecektir, dedi.

Recep Akdağ sağlık alanında gerek ihraçlar gerek özel alanlarda çalışmalardan dolayı bir çok açık meydana gelmiş olması sebebi ile 3 ay için de 2 gurup halinde 6 bin sağlık personeli alacaklarını ancak bu alımları Milli Eğitim Bakanlığının personel atama yöntemi ile atamayı düşündüklerini ancak yönetmeliğinin detaylarının oturmadığı için 2016 yılı 6 bin personeli branşlar bazında KPSS’ ye göre atayacaklarını 2017’ de ise MEB yönetmeliğini baz alarak Bakanlığımız personel atama yöntemini KPSS puanı ile birlikte mülakata tabi tutarak atama yapacaklarını açıkladı.

Bakan Akdağ Anayasanın 657 sayılı devlet memurlarına vermiş olduğu haklardan biri aile birliğinin bozulmaması için eşlerin aynı ilde çalışmaları veya anne babaya bakmakla yükümlü olan memurlar ise şartlarına göre tayin isteme hakkına sahip olduğu için bakanlığımız sağlık çalışanlarını mağdur etmeden yasaların gereğini yerine getirdiklerini ancak sağlık personelimizin tayin gitmesi , o hastanemizi mağdur ettiğinden 2017 yılında mesleklere göre sözleşmeli memur alacaklarını ancak doktorlarımız bu gruba dahil değildir, dedi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum