7 Bakanlık ve 7 Kamu Kurumuna 2.223 Memur Alımı Yapılacak (Güncel Durum)

7 Bakanlık ve 7 Kamu Kurumuna 2.223 Memur Alımı Yapılacak (Güncel Durum)

7 Bakanlık ile 7 farklı kamu kurumu için haziran ayı başında açıklanan kadro ihdasları için sürecin başlatılması bekleniyor. 2.223 kamu personel alımında kontenjanlar, kadro detaylar ve son güncel durum bu yazımızda.

İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizlere kamuda yeni açıklanan, güncel devam eden ve başvuruları bekleyen açıklamalara dair tüm ilgili ilanları, kadroları gündemde tutmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda Haziran ayı başında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 7 bakanlık ve 7 kamu kurumu için açıklanan 2 bin 223 memur alımı detaylarını paylaşacağız. Adaylar açıklanan kadrolara başvuruların alınmasını bekliyor. İşte güncel detaylar.

2.223 memur alımı yapılacak tüm Bakanlık ve kurumlar               

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ce İklim Değişikliği Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere 7 Bakanlık için kadrolar açıklandı.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı DİB, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM, Orman Genel Müdürlüğü OGM, İklim Değişikliği Başkanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Başkanlığı ile Devlet Su İşleri DSİ Genel Müdürlüğü için 2 bin 223 kadro verildi. İşte ihdasların kurumlar ve bakanlıklar bazında dağılımı.      

Memur alımı yapacak Bakanlıkların kontenjanları ve unvanları

Adalet Bakanlığı Personel alımı kontenjanları: Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdür Yardımcısı 210 kadro verildi.

İçişleri Bakanlığı Personel alımı kontenjanları: İçişleri Müşaviri 2, İçişleri Müşaviri 1 olmak üzere 3 kadro verildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı kontenjanları: Daire Başkanı 1 kadro verildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı kontenjanları: Daire Başkanı 3 kadro verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı kontenjanları: Daire Başkanı 3, Şube Müdürü 81 kadro verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kontenjanları: Müdür 1, Müdür Yardımcısı 2 olmak üzere TOPLAM 3 kadro verildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı kontenjanları: Genel Müdür Yardımcısı 1, Daire Başkanı 6 olmak, Kuruluş Müdürü 23, Kuruluş Müdürü 23, Kuruluş Müdür Yardımcısı 33, Kuruluş Müdür Yardımcısı 34 olmak üzere TOPLAM 120 kadro verildi.                 

Memur alımı yapacak Kurumların kontenjanları ve unvanları

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı kontenjanları: Diyanet Akademisi Başkanı 1, Daire Başkanı 7, Yayınevi Satış Müdürü 4, Diyanet İşleri Uzmanı 3, Diyanet işleri Uzmanı 4, Diyanet işleri Uzmanı 4, Diyanet İşleri Uzmanı 4, Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı  15, Eğitim Uzmanı 10, Eğitim Uzmanı 10, Şef 5, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 15, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 15, Musahhih 4, Şoför 5, Grafiker 6, İstatistikçi 5, Tekniker 2, Tekniker 3, Teknisyen 2, Teknisyen 3, Eğitim Görevlisi 10, Öğretmen 10, Öğretmen 10, Diyetisyen 1, Hizmetli 5 olmak üzere TOPLAM 163 kadro verildi.

Dini Yüksek ihtisas Merkezi Müdürü 5, Dini İhtisas Merkezi Müdürü 30, Eğitim Merkezi Müdürü 5, Kur’an Eğitim Merkezi Müdürü 20, Müdür Yardımcısı 60, Eğitim Uzmanı 40, Eğitim Uzmanı 40, Şef 40, Şef 40, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 120, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 120, Muhasebeci 35, Şoför 50, Şoför 50, Şoför 60, Kütüphaneci 20, Kütüphaneci 20, Tekniker 30, Tekniker 45, Teknisyen 30, Teknisyen 45, Eğitim Görevlisi 75, Eğitim Görevlisi 75, Eğitim Görevlisi 50, Eğitim Görevlisi 50, Öğretmen 80, Öğretmen 100, Öğretmen 100 olmak üzere TOPLAM 1435 kadro verildi.

Savunma Sanayii Başkanlığı personel alımı kontenjanları: Daire Başkanı 8, Savunma Sanayii Uzmanı 45, Savunma Sanayii Uzman Yardımcısı 30, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 17, Savunma Sanayii Müşaviri 9 olmak üzere 109 kadro verildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı personel alımı kontenjanları: Şube Müdürü 2 kadro verildi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı kontenjanları: Şube Müdürü 59 kadro verildi.

İklim Değişikliği Başkanlığı personel alımı kontenjanları: Şube Müdürü 4, Şube Müdürü 2 olmak üzere TOPLAM 6 kadro verildi.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Personel alımı kontenjanları: İşletme Müdürü 1, İşletme Müdür Yardımcısı 2 olmak üzere TOPLAM 3 kadro verildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü personel alımı kontenjanları: Bölge Müdür Yardımcısı 6, Şube Müdürü 10 olmak üzere TOPLAM 16 kadro verildi.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü personel alımı kontenjanları: Şube Müdürü 6 kadro verildi.

Adaylar açıklanan toplam 2.223 kadroya dair atama süreci ve ilanların başlatılmasını bekliyor ve talep ediyor. İŞ İLANLARI KARİYER olarak süreci ve tüm detayları sizler için takip etmekteyiz. İlan sürecine girilir girilmez sizleri hemen bilgilendireceğiz. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan ve mobil uygulamalarımızdan anında tüm detaylara erişim sağlayabilirsiniz.

2.223 kadro resmi metin.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum