7 Siyasi Parti Savcılığa Verildi

7 Siyasi Parti Savcılığa Verildi

Anayasa Mahkemesi, usulsüzlük saptadığı 7 siyasi parti hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurunda bulundu.

Denetimlerini sıklaştıran Anayasa Mahkemesi, siyasi partileri de araştırmaya devam ediyor. Anayasa Mahkemesi’nin yaptığı çalışmalara göre 7 parti hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ‘na suç duyurusunda bulunulması kararlaştırıldı.

Anayasa Mahkemesi’nin aldığı karara göre Milli Mücadele Partisi, İlk Parti, Güçlenen Türkiye Partisi, Anayol Partisi, Milliyetçi İrade ve Yükseliş Partisi, Cihan Partisi, Hak ve Huzur Partisi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurusunda bulunulmasının sebebi olarak da yapılan incelemelerde 2014 yılı hesap kesintilerinde bazı uygunsuzluk olduğu tespit edildi. Partiler hakkında yapılan incelemelerde, partilerin elde ettikleri taşınmazlarla ilgili listeyi göndermemeleri, yaptıkları icraatlar hakkında hesap verilebilir şekilde bir kayıt oluşturmadıkları nedeniyle Anayasa Mahkemesi bu partiler hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar verdi.

Ayrıca Cihan Partisi, Güçlenen Türkiye, Anayol Partisi, Milliyetçi İrade ve Yükseliş Partisi, Hak ve Huzur Partisi, İlk Parti’nin mai denetim amacıyla istenilen belgeleri zamanında vermemelerinden dolayı da ismi geçen bu partilerin parti sorumluları hakkında da Anayasa Mahkemesi tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.