700 Arkeolog, Restoratör, Müze Araştırmacısı Alımları! İlan Yayımlanıyor

700 Arkeolog, Restoratör, Müze Araştırmacısı Alımları! İlan Yayımlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığında 700 kadro için sanat tarihli, arkeolog ve restoratör alımları kapsamında yen i kadrolara memur alımları için başvurular Haziran’da olması bekleniyor. 7 Aydan fazla bekleyen adaylar Haziran’a odaklandı.

Haziran ayı 700 yeni memur alımı için beklenti arttı. Adaylar Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde alınacak 700 yenik kadro başvuru kılavuzuna odaklandı. 7 aydan fazla zaman geçen açıklamanın ardından Restoratör, Müze Araştırmacısı ile Arkeolog alımları için başvuru sürecine girilmesinde beklenti arttı.

BAKAN ERSOY AÇIKLADI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından 7 ay önce tam da 2 Kasım’da açıklamıştı. 700 yeni memur müjdesinin ardından daha fazla beklemek istemeyen adaylar KPSS merkezi atama öncesi başvuruların yayımlanmasını bekliyor.

700 MEMUR ALIMI UNVANLARI

Arkeolog, Sanat Tarihçi, Restoratör unvanlarında Kültür ve Turizm Bakanlığı için alımlar gerçekleştirilecek. Adayların taleplerini GÜNDEME alıyor ve başvuru zamanın daha fazla uzamaması adına ilanların beklendiğini belirtmek istiyoruz.

UNVANLAR BAZINDA BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?

Arkeolog alımları başvuru şartları: Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Prehistorik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümü mezun olmak gerekiyor.

Sanat tarihçi (müze araştırmacısı) alımları başvuru şartları: Sanat Tarihi bölümü mezunları başvuru yapabilecektir.

Restoratör alımları başvuru şartları: Taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarını koruma, onarım, restorasyon, konservasyon ve mimari restorasyon konularında, üniversitelerin ilgili önlisans ve lisans programlarından mezun olmak veya Mimarlık, Mühendislik, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Dil ve Tarih-Coğrafya fakültelerinin taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarını koruma, onarım, restorasyon, konservasyon ve mimari restorasyon konularında lisansüstü programlarından mezunlar başvuru yapabilir.

Taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarını koruma, onarım, restorasyon ve konservasyon konuları ve mimari restorasyon alanında uygulama deneyimi olduğunu gösterir nitelikte hazırlanmış olduğu çalışma yapmak gerekiyor. Ayrıca arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak şartları da bulunuyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum