700 Mübaşir Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak? Kimler Başvurabilir

700 Mübaşir Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak? Kimler Başvurabilir

Adalet Bakanlığı bünyesinde 700 kadroya sözleşmeli mübaşir alımı için başvurular devam ediyor. Peki 700 mübaşir alımı başvuru şartları nelerdir? Kimler mübaşir olabilir? Mübaşir alımı başvuruları nasıl ve nereden yapılacak?

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları için sözleşmeli 700 kadroya MÜBAŞİR alımı ilanı yayımlandı. Peki mübaşir olmak için şartları nelerdir? Mübaşir alımı başvuru süreci ve tüm detayları bu haberimizde hazırladık.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını sadece internet üzerinden yapabilecekler. Başvurular için e-devlet üzerinden giriş yaparak Adalet Bakanlığı “İş Başvurusu” sistemine giriş yapılması ve orada bulunan ilanlara başvurunun yapılması gerekiyor. Başvurular şahsen veya posta yoluyla olmayacak.

Sisteme Yüklenmesi Gereken Belgeler

Mezuniyeti gösterir öğrenim belgesi, Güvenlik soruşturması formu ile Sağlık beyanı formu istenmektedir. 3 belgenin de sisteme yüklenmesi başvurular esnasında isteniyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Mübaşir alımı için kimler başvurabilir sorusuna cevap olarak öncelikle “en az lise veya dengi okul mezunu olmak” gerekiyor. Lisans ve önlisans mezunları da olmak üzere tüm mezuniyetlerden KPSS’den en az 70 isteniyor. Diğer başvuru şartları ise şu şekildedir:

Türk vatandaşı olmak gerekmektedir.

Merkezî sınavın (lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla mübaşir unvanı için 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

657 sayılı Kanunun 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak gerekiyor.

657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekiyor.

Kamu haklarından mahrum olmamak gerekiyor.

Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum