73 Bin 82 Kamu Personeli Alımı Başvuru İçin Tıklayınız

73 Bin 82 Kamu Personeli Alımı Başvuru İçin Tıklayınız

Türkiye Cumhuriyet tarihi boyunca, kamu personeli alımı incelendiğinde tarihin dev alımlarından birisi yapılmaktadır. Üstelik alımların çoğunda KPSS şartı da yok. İşte 73 bin 82 kamu personeli alımı için detaylar…

Kamu personeli alımı yapılacak olan alımların vaktinin gelip başlaması sebebiyle bu süreç içerisinde toplamda 73 bin 82 alım listelendi. İçerisinde bulunduğumuz zaman dilimi boyunca Kamu Personeli Alımı yapacak kurumlar aşağıda belirtilmiştir. Haberimizde başvurularla ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Hava Harp Okulu KPSS şartsız personel alımı yapmaktadır. 1.Sınıf öğrencileri için yaş sınırı en fazla 21, 2. sınıf öğrencileri için yaş sınırı en fazla 22 ve diğer alımlar için yaş sınırı en fazla 22 olarak belirtilmiştir. Alımlarad KPSS şartı koşulmamıştır. Hava Harp Okulu alımlarında bulunduğu sınıfa göre başvuru tarihleri değiiklik göstermektedir.

Sayıştay Başkanlığı KPSS şartı aramadan 45 Denetçi Yardımcısı almaktadır. İlan için son başvuru tarihi 10 Aralık olarak beliritilmiştir. Adayların, ÖSYM'nin gerçekleştirmiş olduğu sınavlardan başarılı olması beklenmektedir. Adayların Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden birinden mezun olmaları gerekmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü 20 Bin Personel Alımı yapılmaktadır. 10 bin polis alımları için başvuru tarihi sona ermiştir. Fakat 10 bin Özel Harekat Polisi alımları için henüz başvurular başlamamış, en kısa süre içerisinde başvurular başlayacaktır. 28 yaşını doldurmamış, lise, önlisans ve lisans mezunları Özel Harekat alımları için başvurabilecektir. 10 bin Özel Harekat Polisi alımlarında KPSS şartı bulunmamaktadır. 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5 Bin Sözleşmeli Er için başvurular devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim mezunu olup, 01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar ilana başvurabilecektir. KPSS puan şartı aranmamaktadır.

TÜBİTAK 255 Personel alımı yapacaktır. TÜBİTAK Bilişim Teknolojileri Enstitüsü için 200, Kamu Sertifikasyon Merkezi için 25, Siber Güvenlik Enstitüsü için 30 personel istihdam edecektir. Son başvuru tarihi 1 Eylül olarak belirtilmiştir. Adaylarda KPSS şartı aranmamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı 15 Bin Öğretmen alımı yapacaktır. Öğretmen alımlarında ön başvuru tarihi 5-8 Eylül olarak belirlenmiştir. Sözlü sınavlar 19-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek ve sonuçlar ise 28 Eylül tarihinde açıklanacak. KPSS’den (KPSSP10 ve KPSSP121) 50 ve üzerinde puan almış olmak gerekmektedir. 

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Sağlık Personeli alımı yapacaktır. Bakan Akdağ’ın yaptığı açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı Eylül ayına yetişmese dahi sözleşmeli personel alımı yapacaktır. Başvurularda adayların KPSS puan sıramaları göze alınacaktır. 

Adalet Bakanlığı CTE Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 3.721 personel alımı yapılacaktır. Başvurular 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacak olup 27 Eylül 2016 günü mesai bitiminde sona erecektir. lisans mezunları için 2016 KPSSP3, önlisans mezunları için 2014 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2014 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır. 

Adalet Bakanlığı tarafından 3 Bin Hakim istihdam edilecektir. Başvurular 11-20 Ekim arasında yapılacaktır. 2000 adli yargı hâkim ve savcı adayı, 200 idari yargı hâkim adayı, 700 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adayı, 100 avukatlık mesleğinden idari yargı hâkim adayı alınacaktır. Başvurularda KPSS şartı aranmamakla beraber yazılı giriş sınavları gerçekleştirilecektir. 

Adalet Bakanlığı 2.371 memur alımı için son başvuru tarihi 5 Eylül olarak belirtilmiştir. Lise, önlisans ve lisans mezunları bölüm şartı aranmaksızın başvurabileceklerdir. Başvurularda KPSS’den en az 70 puan almak gerekmektedir. 

Milli Savunma Bakanlığı 3.500 Subay ve Astsubay alımı için müjde gelmiştir. Efkan Ala’nın açıklamaları neticesinde 2016 yılı sonuna kadar 500 subay, 3 bin astsubay alımı yapılacaktır. Bu üniversite ve akademilerde eğitim 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle başlayacak. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı 102 personeli bünyesinde istihdam etmek için düğmeye bastı. Sahil Güvenlik Komutanlığı için başvurular 7 Eylül 2016 tarihinde sona erecektir. Lise mezunu adayların başvuruları alınacaktır. Adaylarda en az 60 puan KPSS şartı aranmaktadır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 45 personel alımı yapacaktır. Başvurular 31 Ağustos’ta başlayacak olup 6 Eylül’de sona erecektir. 2015 veya 2016 yıllarında A grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda en az 70 puan almış olmak gerekmektedir. 

Devlet Hava Meydanları Açıktan 88 memur alımı başladı. Başvurular 30 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar, kurumun internet sitesinden temin edecekleri başvuru formu ile beraber, istenen belgelerle birlikte 29 Ağustos 2016 ile 30 Eylül 2016 tarihleri arasında DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında olacak şekilde şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır. KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almak şart olarak koşulmuştur.

Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan 151 personel alım ilanı yayınladı.İmam ve müezzin alımı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir. Başvurular 5 Eylül tarihinde sona ermektedir. KPSS DHBT 'den 60 puan ve üzeri almak koşulu sunulmuştur.

Bu haberin tüm hakları Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi'ne ait olup kopyalanması yasaktır. Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi'ndeki tüm haberler, anayasadaki 5846 sayılı kanunun 36 ve 37. maddeleri tarafından korunmaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum