76 Bin 600 Açıktan Memur Alımı Hemen Başvur

76 Bin 600 Açıktan Memur Alımı Hemen Başvur

Açıktan Atama nedir? Açıktan Atama İlanlarına Kimler Başvurabilir? Tüm Bu Soruların Cevapları ve Kamuda Yapılacak 76.600 Personel Alımı İlanlarına Ulaşarak Hemen Başvurabilirsiniz.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak Kamuda yapılan tüm personel istihdamlarını günlük olarak yayınlıyoruz. Ayrıca sizlerden gelen sorulara cevap vermeye gayret ediyoruz. Son dönemlerde Kamu Kurumları tarafından arka arkaya açıktan personel alım ilanları yayınlanmaktadır. Sitemizin Facebook mesajlar bölümünden bir çok soru bu hususta ulaşmaktadır. Bu konuyu sizler için izah edelim.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, 190 sayılı Genel Kadro Usulü KHK ve Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında konuyu güncel haliyle ele alalım.

Lisans düzeyinden her yıl, Lise ve Önlisans düzeyinden 2 yılda bir yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı neticesinde; her yıl en az iki defa merkezi atama yapılmaktadır. Adaylar ÖSYM sistemine girerek yayınlanan kadrolara tercihlerde bulunup atanmayı beklemekteler. Fakat merkezi alımlarda atanamayanlar için bir diğer önemli seçenek ise açıktan atama.

Açıktan atama: her yıl Bütçe Kanunu 'nda verilen izinler doğrultusunda Devlet Personel Başkanlığı 'nca verilen atama izni kadar Kamu Kurumlarının personel alımı yapmasıdır. Genel olarak duyurular yayınlanır, başvurular alınır daha sonra sözlü veya yazılı sınav yapılır ve atananlar belirlenir. Açıktan personel alım ilanları günlük olarak sitemizde yer almaktadır. Belirli bir döneme bağlı kalmaksızın farklı tarihlerde yayınlanırlar.

Açıktan atamaya kimler başvurabilir: yayınlanan ilanlarda başvuru şartları yer almakta olup, ilanda belirtilen niteliklere haiz herkes başvuru hakkı vardır.

Açıktan atama için KPSS şartı varmı: Açıktan personel alım ilanlarında KPSS şartı Kurum tarafından belirlenmemişse yoktur. Genel olarak KPSS şartı aranmakta olup, bazı Kurumlar bu şartı aramamaktadır.

Başvurusu Devam Eden Açıktan Alımlar Şöyle:

Ankara Üniversitesi 112 personel alımı yapacağını duyurdu. Hemşire alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Hemşirelik bölümünden mezun olmak, Anestezi Teknikeri alımı için Meslek Yüksek Okullarının Anestezi bölümünden mezun olmak, Fizyoterapi Teknikeri alımı için Meslek Yüksek Okullarının Fizyoterapi bölümünden mezun olmak, Çözümleyici alımı için Lisans düzeyinde Üniversite mezunu olmak şart. Başvurular 14 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir.

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı 25 personel alımı yapacağını bildirdi. Herhangi bir lisans programından mezun olmak, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda İngilizce dilinden en az 50 puan almalıdır. Başvurular 21 Ekim 2016 tarihinde sona erecek.

Ege Üniversitesi 34 personel alımı yapacağını duyurdu. Sağlık Yüksek Okullarının Hemşirelik bölümü veya Hemşire Fakültesi mezunu olmak şart. Başvurular 15 Ekim 2016 tarihinde sona erecek.

Borsa İstanbul personel alımı yapacağını duyurdu. 4 Yıllık Üniversite mezunu, 35 yaşını doldurmamış olmak, YDS’de 70 veya üzeri puana sahip olmak şart. Başvurular 21 Ekim 2016 tarihinde sona erecek.

TUBİTAK 20 personel alacağını duyurdu. KPSS şartı yok. Lisans mezunları başvurabilecek.

Karadeniz Teknik Üniversitesi 13 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular 10 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir. Sağlık Yiiksekokulu Hemsirelik Bölümü Lisans mezunu olmak veya Sağlık Hizmetleri Meslek Yiiksekokulu Radyoloji Bilimi mezunu olmak şart.

Sosyal Güvenlik Kurumu 60 personel alacağını duyurdu. 4 Yıllık Üniversite mezunu, 35 yaşını doldurmamış olmak, KPSS en az 80, YDS’den en az (D) düzeyinde puan almak şart.

Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere unvanı ve niteliği belirtilen 45 mühendis, 40 tekniker, 30 veri hazırlama ve kontrol işletmenive 20 hizmetli kadrosu için toplam 135 personel  Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre alım yapılacaktır. KPSS 55 puan şart. Adli Tıp Kurumu 135 Personel Alımı.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi​ 9 personel alacağını duyurdu. Lisans düzeyinden Sağlık Yüksekokulu mezunu olmak şart.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 15 personel alacağını duyurdu. İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası ilişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Hukuk mezunu olmak. KPSS P117 taban puan türünden en az 80 puan almış olması gerekmektedir.

Polis Akademisi 10 Bin Özel Harekat Polisi alımı gerçekleştirmektedir. Yirmisekiz yaşından gün almamış olmak ve terhis tarihinden itibaren otuzaltı aydan fazla süre geçmemiş olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okullardan mezun olan kişiler Özel Harekat Polisi olarak istihdam edilecektir. Başvurular 10 Ekim tarihinde başlayacaktır. KPSS şartı yer almamaktadır.

Halkbank 565 Personel alımı için ilan yayınladı. 01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olmak, Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan üniversite mezunları başvurabilecek. İlanda KPSS şartı belirtilmedi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 7 personel alımı yapacağını duyurdu. 4 Hemşire alımı için Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü Mezunu olması, 3 hemşire alımı için Hemşirelik Lisans Mezunu olması şart.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5 bin sözleşmeli er alımı yapacak. Sözleşmeli er başvuru şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim mezunu olup, 01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar ilana başvurabilecektir.​

Jandarma Genel Komutanlığı 500 Subay alımı yapacak. Adayların başvuru yapabilmesi için aranacak şartlar : Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az dört yıllık lisans mezun olmak, Nüfus kaydına göre müracaat yapan aday yirmi yedi yaşını (Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1989 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.),lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını (Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.) başvuru işlemleri 14 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir.

Türkiye İhracat Kredi Bankası 5 personel alımı yapacak. Eski Hükümlü veya TMY ( Terörle Mücadelede Yaralanan ) olanlar başvurabilecek. Ortaöğretim ve lise dengi okulları bitirmiş olmak, 2014 kamu personeli seçme sınavına girmiş olmak şart. Başvurular 10 Ekim 2016 tarihinde sona erecek.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 15 Kamu İşçisi alımı yapacak. En az ilköğretim mezunu herkes başvurabilecek.

Sağlık Bakanlığı 'na 15 bin sağlık personeli alınacak. Bakan Recep Akdağ yaptığı açıklamada: 15 Bin Sağlık personelini kısım kısım alacağız dedi. Akdağ 15 Bin Personel için Maliye Bakanlığımız ile görüş alışverişinde olduklarını ancak 5 Bin kadro tahsisi bu ay onaylanır onaylanmaz atayacaklarını kaydetti.

Jandarma Genel Komutanlığı 10 bin sözleşmeli Astsubay alımı yapacak. Önlisans veya lisans programlarından mezun olmak. T.C. vatandaşı olmak, 1 Ocak 1989 ve daha sonra doğanlar, lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını 1 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar bitirmemiş olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Uzman erbaş alımı yapacak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar), Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak 05 Eylül 2013 tarihi ve sonrasında terhis olanlar) olarak belirtilmiştir.

Sayıştay 45 Denetçi yardımcısı alımı için: 1 Ocak 1981 ve daha sonraki doğumlu olmak, Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmak şart. Başvurular 10 Aralık 2016 belirlendi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 5 bin sözleşmeli er alımı yapacak. KKK Sözleşmeli Er alımı başvuru şartları: En az ilköğretim mezunu olup, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve 01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar başvurabilecek. Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, 01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar başvurabilecek.

20 bin uzman çavuş alımı yapacak. KKK Uzman Erbaş alımı başvuru şartları: En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak ve Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum