77 Şehirde 1.017 Kamu İşçi Alımı Yayımlandı! En Az Lise (Kontenjanlar)

77 Şehirde 1.017 Kamu İşçi Alımı Yayımlandı! En Az Lise (Kontenjanlar)

Gençlik ve Spor Bakanlığı “GSB” bünyesinde en az lise işçi alımı için başvuru ilanı yayımlandı. Kamu işçi personel atama başvuru süreci, şartla ve kontenjanlar belli oldu. İşte sürece dair tüm detaylar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2022 yılı sürekli işçi alım duyurusu yayımlandı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile Bakanlık taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere ek listede dağılımı gösterilen temizlik görevlisi meslek kolunda 767 sürekli işçi, 144 engelli sürekli işçi ve 106 eski hükümlü olmak üzere toplam 1017 sürekli işçi alımı yapılacaktır. İşte şartlar ve tüm süreç.

GSB işçi alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak (12.08.2004 ve öncesi doğumlu olmak),

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak,

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,

Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek,

Başvuru yaptığı kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak,

Eski hükümlü sürekli işçi pozisyonları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü olmak,

Engelli sürekli işçi pozisyonları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3’üncü maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde tanımlandığı şekilde engelli olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı mezuniyetler ve özel şartlar

Temizlik Görevlisi meslek kolu için; En az ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olmak, Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi (12 Ağustos 2022) itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.  Adayların başvurularının, başvuru yaptığı pozisyon ve meslek koluna uygun olması gerekmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımları başvuru süreci

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1.017 işçi alımı için başvuru şartlarını taşıyan adaylar 8 - 12 Ağustos 2022 tarihlerinde İŞKUR internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecektir. Ayrıca adaylar işkur hizmet noktalarından, Alo 170 hattan da başvuru yapabilir. İşte gerekli başvuru kılavuzu tüm kontenjanların ye aldığı kılavuz:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/gsb-isci-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum