8-9-11. Derece VHKİ Memur Mühendis Evlendirme Memuru Şoför Alımı Yapılacak

8-9-11. Derece VHKİ Memur Mühendis Evlendirme Memuru Şoför Alımı Yapılacak

Kamuya 8, 9 ve 11. Derece kadrolu personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Memur, Mühendis, Evlendirme Memuru, Şoför ve VHKİ alımı için gerekli şartlar ve tüm süreci bu yazımızda bulabilirsiniz.

Siirt İli Tillo Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı yayımlandı. Memur alımı, V.H.K.İ alımı, Mühendis alımı, Evlendirme Memuru alımı ile Şoför alımı başvuru ilanı yayımlandı. KPSS 60 puanla memur atama başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Tillo Belediyesi personel alımı başvuru genel ve özel şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca;

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanunundaki şartlara haiz olmak,

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak gerekiyor. KPSS 60 puan şartı var.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, V.H.K.İ.kadrosu için, MEB onaylı Bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okuldan Bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek gerekiyor.

Memur alımı başvuru mezuniyet şartları

1 Memur alımı GİH sınıfı 9. derece kadroya olacak. Herhangi bir lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

1 V.H.K.İ alımı GİH sınıfı 9. derece kadroya olacak. Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

1 Mühendis alımı TH sınıfı 8. derece kadroya olacak. Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği lisans programlarından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

1 Evlendirme Memuru alımı GİH sınıfı 11. derece kadroya olacak. Herhangi bir lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

1 Şoför alımı GİH sınıfı 11. derece kadroya olacak. Herhangi bir lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 25 Temmuz 2022-27 Temmuz 2022 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde müracaatlarını yapabileceklerdir. Adaylar başvuru belgelerini Siirt Tillo Belediyesi internet sitesinden, şahsen ya da posta ile yapabileceklerdir. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/tillo-belediyesi-memur-alimi.20220610164616.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.