81 İlde 3.250 Bekçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılacak? Adım Adım Görsel Anlatım

81 İlde 3.250 Bekçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılacak? Adım Adım Görsel Anlatım

81 Şehirde 3 bin 250 bekçi alımı başvuruları dün başladı. Adaylar başvurularını ve ödeme işlemlerini nasıl yapacaklarını araştırıyor. İşte Bekçilik başvuruları ve ödemelerine dair gerekli tüm detayların yer aldığı haberimiz.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 3.250 BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU alınmaya başladı. Peki çarşı ve mahalle bekçiliği için başvurular nasıl olacak? Bekçi alımlarında ödeme işlemleri nasıl olacak? Tüm başvuru iş ve işlemlerle süreci İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık. İşte tüm detaylar.

Bekçi alımı başvuruları kaç şekilde yapılabilir?

3.250 bekçi alımı başvurusu online olarak yapılacaktır. Bu haberimizde online başvurulara dair detayları tek tek paylaşacağız. Başvurular 13 Mayıs’a kadar devam edecek.

DİKKAT! Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları statüsündeki adayların ön başvuruları Başkanlıkça yapılacağından, adayların dilekçeleri ile şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneğini ön başvuru tarihleri arasında 0 312 4628729 numaralı faksa göndermeleri gerekmektedir.

Bekçi alımında ilk işlem ÖDEME olacak

Dikkat! 3 bin 250 bekçi alımında ilk işlem ödeme olduğu özellikle belirtildi. 2022/1. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı başvuruları sınav ücreti yatırıldıktan sonra e-Devlet üzerinden başvuru iş ve işlemlerine devam edebilirsiniz. Aksi takdirde başvuru işlemine devam edemezsiniz. Bu kapsamda online başvurularda ilk etapta ödemenin tamamlanması şart.

340 TL sınav ücreti ödeme işlemi nasıl olacak?

Sınav başvuru ücreti olan 340 TL’nin Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır.

Sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir.

e-Devlet Şifresi! Bekçilik online başvurusu için adayların ilk etapta e-Devlet şifrelerini önceden edinmiş olmaları gerekiyor. e-Devlet şifreniz yoksa PTT merkez ve şubelerinden temin edebilirsiniz. Yurt dışı için ise içlilik ve konsolosluklardan temin edilebilir.

Bekçi alımı adım adım online başvuru

İlk etapta Polis Akademisi internet sitesinden Aday İşlemleri Sistemi Ais internet sitesine giriş yapılır. Başvuru ekranı bağlantısına haberimizin en altından erişim sağlayabilirsiniz.

bekci-alimi-basvuru-ekrani.jpg

Ardından e-Devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra karşımıza kendi sayfamız çıkacaktır. Aşağıdaki ekranda gözüken “Başvuru Sürecindekiler” alanında 2022/1. Dönem BEKÇİ ALIMI başvuru bağlantısına “okla gösterilen yere” tıklanır.

bekci-alimi-basvuru-ekrani-ilk-sayfa.jpg

Ardından aşağıdaki resimde yer alan illere dair liste çıkacaktır. Kendi ikamet adresiniz olan ili seçtiğinizde diğer işlemlere devam edebilirsiniz. Bekçi alımında ikamet şartı olduğundan istediğiniz ili değil, kendi ikamet ettiğiniz şehri seçmeniz gerekmektedir. Buradaki sorumluluk size aittir ve ön başvuru sonrası kontrollerde ikamet adresi zorunluluğu ve belgesi istenecektir.

bekci-alimi-sehir-secimi.jpg

e-Devlet kapısı şifresi ile internet ortamında başvuru esnasında ilgili haneler doldurularak başvuru işlemi sonuçlandırılacaktır. Bu aşamadan sonra artık tüm sorumluluk adaydadır ve ilgili alanların doldurulması gerekmektedir.

3.250 bekçi alımı ilanı ve başvurularına dair tüm detayları hemen aşağıdaki haberimizden inceleyebilirsiniz:

TIKLA HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/egm-81-sehirde-bekcilik-basvuru-ekrani-acildi-en-az-lise-3-250-kadro-28908h.htm

Bekçi alımı ekranı.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum