81 Şehirde 3.250 Bekçi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sınav Tarihleri

81 Şehirde 3.250 Bekçi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sınav Tarihleri

Polis Akademisi PA'da bekçilik sınav tarihleri ve başvuru sonuçları açıklandı. Bekçi alımı başvuru sonucu 81 şehir için 3 bin 250 kadro için sınavlar nasıl olacak? İşte gerekli tüm detaylar.

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde 3.250 bekçi alımı için ilk açıklama geldi. 2022/1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliğine giriş sınavı belgeleri yayımlandı. Bekçilik başvuru sonuçları, sınava katılacak adaylar belli oldu.

2022/1. Dönem bekçi alımı sınavı

2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların Müracaat Kabul ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Sınav Tarihleri adaylar için açıklanarak başvuru sonuçları belli oldu. 3.250 bekçi alımında yazılı sınav 17 Temmuz 2022 Pazar günü saat 10.00’da Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas il merkezlerinde olacağı açıklandı.

Bekçi alımı ön sağlık kontrolü

2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Müracaat Kabul ve Ön Sağlık Kontrolü aşamasına katılacak olan adaylar Sınav Merkezlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile hemen haberimizin en altındaki sorgulama bağlantısından öğreneceklerdir.

İlk aşama sonrası yazılı sınavı ve soru dağılımları

İlan edilen sınav tarihi ve Sınav Merkezinde adayların şahsen müracaatları alınacak ve ön sağlık kontrolü işlemleri yapılacaktır. Ön Sağlık Kontrolü aşamasında başarı ile geçen adaylar Yazılı Sınav aşamasına katılacakları belirtildi.

Türkçe, Ortaöğretim Düzeyi 20 soru,

Sosyal Bilgiler, İlköğretim Düzeyi 15 soru,

Fen Bilgisi, İlköğretim Düzeyi 15 soru,

Hayat Bilgisi, İlköğretim Düzeyi 15 soru,

Matematik, Ortaöğretim Düzeyi 15 soru,

Genel Kültür, Ortaöğretim Düzeyi 20 soru olmak üzere 100 sorudan oluşacak.

Bekçilik sınav yeri sorgulama.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum