81 Şehirde En Az Lise 1.651 Kamu Personel Alımı Yapılacak

81 Şehirde En Az Lise 1.651 Kamu Personel Alımı Yapılacak

En az lise mezunu sözleşmeli kamu personel alımı başvuruları alınacak. Bin 651 sözleşmeli aşçı, aşçı yardımcısı ve fizyoterapist alımı yapılacak. İşte detaylar.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 63 sözleşmeli fizyoterapist alımı ile 1.588 sözleşmeli destek personeli pozisyonuna (aşçı, aşçı yardımcısı) personel alımı başvuruları alınacak. Toplam 1651 kadroya başvurulara dair detaylar belli oldu. İŞ İLANLARI KARİYER olarak detayları ve tüm süreci bu haberimizde hazırladık.

meb-logo.jpg

MEB personel alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu DMK’daki belirtilen şartları taşıması gerekiyor. Ayrıca;

2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, önlisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak,

Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak,

Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak,

Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları var.

meb-personel-alimi-maaslar.jpg​​​​​​​

Atamalar nasıl olacak?

Bilindiği üzere bu ek atama başvuruları kapsamında bir önceki atamadaki son KPSS puanından sonra başlamak üzere alımlar yapılacak. Yapılan açıklamada Fizyoterapist alımı için 13.11.2021 tarihli yerleştirmede en son ataması yapılmış adaydan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan üstünlüğü çerçevesinde sıradaki adayların atamaları yapılacaktır denildi. İşte branşlar bazında şartlar:

Branşlar bazında memur alımı özel şartları

63 Fizyoterapist alımı için adayların Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olanlardan sözleşmeli fizyoterapist pozisyonlarına,

1588 Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı) alımı için;

Lisans Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

Önlisans Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

Ortaöğretim kurumlarının​​​​​​​ aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek şartı var.

meb-sertifika-tablosu.jpg​​​​​​​

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı süreci

Adaylar başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı MEB başvuru ekranı üzerinden online olarak yapabileceklerdir. Başvurular 21 Mart ile 1 Nisan 2022 tarihlerinde olacak. İşte başvurulara dair gerekli başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/meb-personel-alimi.20220306143424.pdf

Başvuru ekranı.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

meb-kontenjan-1.jpg​​​​​​​meb-kontenjan-2.jpg​​​​​​​meb-kontenjan-3.jpg​​​​​​​

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum