9 Bakanlık 4.765 Güncel Memur Alımı Başvuruları! Kontenjanlar-Şartlar

9 Bakanlık 4.765 Güncel Memur Alımı Başvuruları! Kontenjanlar-Şartlar

Tarım ve Orman, Milli Eğitim, Ticaret, Milli Savunma, Ulaştırma ve Altyapı, Çevre, Şehircilik, Hazine ve Maliye, Kültür ve Turizm ile İçişleri Bakanlıkları için güncel 4.765 kamu personel alımı başvurularını bu haberimizde bulabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çevre, Şehircilik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı bünyesinde olmak üzere güncel 4 bin 765 kamu personel alımı başvuruları alınıyor. Tüm kontenjanlar, süreçler ve detayları bu yazımızda İŞ İLANLARI KAİRYER olarak hazırladık.

Kamu personel alımı başvuru kontenjanları

  • İçişleri Bakanlığı 1.550 personel alımı,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı 302 memur alımı,
  • Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 memur alımı,
  • Çevre, Şehircilik Bakanlığı 383 memur alımı,
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 15 memur alımı,
  • Milli Savunma Bakanlığı 196 memur alımı,
  • Ticaret Bakanlığı 92 memur alımı,
  • Tarım ve Orman Bakanlığı 1.377 memur alımı,
  • Milli Eğitim Bakanlığı 500 memur alımı olmak üzere 4 bin 765 kadro için süreci ve tüm şartları şu şekildedir:

İçişleri Bakanlığı 1.550 personel alımı

İçişleri Bakanlığı 1.250 bekçi alımı: Bakanlık bünyesinde EGM’ye en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği 1.250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı için süreç başladı. 26 şehirde bekçi alımı için başvuru tüm detaylarını aşağıdaki haberimizde hemen inceleyebilirsiniz. Süreç 3 Şubat’a kadar devam edecek.

İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı: İçişleri Bakanlığı 300 memur alımı yapacak. Başvurular 30 Ocak - 3 Şubat 2023’te. 150 Hukuk, Kamu Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Ekonometri, Yerel Yönetimler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, İstatistik ve İktisadi ve İdari Bilimler, 41 Hukuk Fakültesi, 41 İnşaat Mühendisliği, 23 Makine Mühendisliği, 30 Elektrik-Elektronik Mühendisliği, 7 Mimar, 8 İletişim Fakültesi mezunları başvurabilir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 302 memur alımı

Kültür Bakanlığı 171 memur alımı: Kültür ve Turizm Bakanlığı 171 büro personeli, koruma ve güvenlik personel, temizlik personeli ile şoför alımı başvuruları 6 Şubat 2023 tarihine kadar olacak.

Kültür Bakanlığı 10 memur alımı: Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 10 Kültür ve Turizm Uzman yardımcısı alımı yapılacak. Başvuru için "İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak, Turizm İşletmeciliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği" mezunları başvurabilir. Adaylar başvurularını 31 Ocak'a kadar yapabilir. İşte tüm detayları bulabileceğiniz yazımız:

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Devlet Tiyatroları için güncel 121 memur alımı yapılacak. Büro Personeli, Destek Personeli (Aşçı, Şoför, Bahçıvan, Temizlik Görevlisi), Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı 30 Ocak'a kadar devam edecek. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 Memur Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığına kurum içi 350 memur alımı yapacak. Naklen olmak üzere 350 kamu personel alımı “vergi müfettiş yardımcısı” kadroları için olacak. Başvuru tüm detaylarını hemen aşağıdaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 383 memur alımı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 383 yeni memur alımı yapacak Kontenjanlar şu şekildedir: 25 Müfettiş Yardımcısı, 74 Çevre ve Şehircilik Uzman Yardımcısı, 14 Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzman Yardımcısı, 220 Milli Emlak Uzman Yardımcısı, 30 Milli Emlak Denetmen Yardımcısı ile 20 iklim değişikliği uzman yardımcısı alımı yapılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 15 memur alımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından kadrolu statüde “Genel İdari Hizmetler” GİH sınıfı kadrolara 5 müfettiş yardımcısı alımı açıklandı. Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları arasından kadrolu memur alımı yapılacak. Başvurular 3 Şubat 2023’e kadar olacak. İkinci ilan ile Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde 8’inci ve 9’uncu derecede 7 Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı ile 3 Denizcilik Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alımı yapılacak. Başvurular 28 Ocak'a kadar yapılabilecektir.

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” 196 memur alımı

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” için Harita Genel Müdürlüğü için ve Kuvvet Komutanlıklarına “Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri” için 196 memur alımı yapılacak. Başvurular tüm kadrolar için 31 Ocak 2023’e kadar yapılabilir. 

Ticaret Bakanlığı 92 personel alımı

Ticaret Bakanlığı tarafından 92 yeni kamu personel alımı yapılacak. 92 ticaret denetmen yardımcısı başvuruları için duyuru yayımlandı. Başvurular Bakanlık tarafından henüz açıklanmadı. İlan sürecine girilince sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.

Tarım Bakanlığı 1.377 memur alımı (OGM)

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü OGM bünyesinde 1.128 orman mühendisi alımı, 249 orman mühendisi alımı yapılacak. Orman mühendisi alımları bu hafta başlayacak. 249 Orman mühendisi alımı başvuruları devam ediyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 500 memur alımı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni kamu personel alımları yapılacak. 500 kadro için iki ilan yayımlandı. Kadrolu yeni memur alımı ile kurumdan personel alımı yapılacak.  450 kurum içi eğitim müfettişi alımı 7 Şubat 2023’te başlıyor. 

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum