9 ve 10 Dereceli Kadrolara Memur Alımı Süreci Başladı

9 ve 10 Dereceli Kadrolara Memur Alımı Süreci Başladı

Kamuya yeni memur alımları kapsamında 9'ncü ve 10'ncu derece kadrolara başvuru süreci bugün başladı. 26 Nisan 2021 Pazartesi günü itibarıyla belediye personeli memur alımı başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Kamu personeli alımı başvuruları kapsamında 9 ve 10 dereceli kadrolar için başvuru alınacak. 26 Nisan 2021 tarihi itibarıyla başvurular başladı. Karabük ili iş ilanları bünyesinde Safranbolu Belediyesi için kadrolu memur alımı yapılacak. 9 ve 10 dereceli kadrolara memur alımı süreci bugün başladı. İşte memur alımı başvuru süreci ve tüm detaylar:

Başvuru Süreci

Başvurular şahsen yapılacaktır. Başvurular 26-30 Nisan 2021 tarihleri arasında olacaktır. İkamet şartı olmayan başvurular boy ve kilo ölçümünden dolayı şahsen yapılması gerekiyor.

Başvuru Genel ve Özel Şartları Nelerdir?

Başvuru için 657 Devlet Memurları Kanunu DMK’da yer alan genel şartları taşıması gerekiyor. İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru alımları için boy ve kilo ölçümü belediyede yapılacaktır. Adayların tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerekiyor.

Adayların yaş itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olması da gerekiyor.

Mezuniyet, Kontenjan ve KPSS Şartları

3 erkek İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10 dereceli kadrolara yapılacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olması gerekiyor. Adayların KPSS P93 puan türünden en az  60 puan isteniyor.

1 kadın İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10 dereceli kadrolara yapılacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olması gerekiyor. Adayların KPSS P93 puan türünden en az 60 puan isteniyor.

1 kadın Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9 dereceli kadrolara yapılacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. YDS İngilizce sınavından en az C seviyesinde puan almış olması gerekiyor. Adayların KPSS P3 puan türünden en az 70 puan isteniyor.

1 erkek Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9 dereceli kadrolara yapılacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. YDS İngilizce sınavından en az C seviyesinde puan almış olması gerekiyor. Adayların KPSS P3 puan türünden en az 70 puan isteniyor.

2 erkek/kadın Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9 dereceli kadrolara yapılacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor. Adayların KPSS P3 puan türünden en az 70 puan isteniyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum