912 Subay Astsubay Alımları Bu Hafta Son! Lise Mezunu

912 Subay Astsubay Alımları Bu Hafta Son! Lise Mezunu

Lise mezunu subay ve astsubay alımları için süreç bu hafta tamamlanıyor. jandarma bünyesinde fakülte ve MYO için alınacak 912 subay-astsubay alımına dair tüm detaylar ve süreç bu yazımızda.

JANDARMA bünyesinde 2021 yılı 912 SUBAY ve ASTSUBAY alımları için başvuru sürecinde sona gelindi. Bu hafta tamamlanacak başvurulara dair detaylar şu şekildedir: Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi "JSGA" tarafından Güvenlik Bilimleri Akademisine 200 subay öğrenci alımı ile Astsubay Meslek Yüksekokullarına MYO 712 astsubay öğrenci alımı süreci bu hafta son. İşte subay - astsubay alımları tüm süreç:

912 KADROYA BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar başvuruları Jandarma Personel Temin internet sitesi üzerinden e-devlet şifreleri ile online olarak yapabileceklerdir. Başvurular 8 Ağustos'ta sona erecek. Başvuru ekranına haberimizin en altındaki bağlantılardan erişim sağlayabilirsiniz.

BAŞVURU GENEL HUSUSLAR

Subay ve astsubay olmak için adayların lise veya lise dengi meslek okulu mezunu olması veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olması gerekiyor. Öte yandan denkliklerinin Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanması kaydıyla da yabancı ülke lise mezunu olanlar başvurabilir.

200 SUBAY ALIMI SINAV ŞARTI

Adayların Temel Yeterlilik Testinden (TYT) 150 veya üzerinde puan almak, Alan Yeterlilik Testinden (AYT);

Eşit Ağırlık (EA) puan türüne göre, sıralamada en az 250 bininci sırada yer alan adayın puanını almak, Sayısal (SAY) puan türüne göre, sıralamada en az 100 bininci sırada yer alan adayın puanını almak, Sözel (SÖZ) puan türüne göre, sıralamada en az 50 bininci sırada yer alan adayın puanını almak, Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanların (EA, SAY, SÖZ) en az %80’ini almış olmak gereklidir.

712 ASTSUBAY ALIMI SINAV ŞARTI

Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanına göre, sıralamada en az 500 bininci sırada yer alan adayın puanını almak gerekiyor. Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanın en az %80’ini almış olması gereklidir.

Diğer tüm hususlara aşağıdaki "BAŞVURU KILAVUZU" bağlantısından ve online başvuru için aşağıdaki "BAŞVURU EKRANI" bağlantısından direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

JSGA başvuru kılavuzu.

JAMYO başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.