Açığa Alınan Memurlara Ne Olacak?

Açığa Alınan Memurlara Ne Olacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, açığa alınan kişilerin akıbetinin ne olacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Süleyman Soylu binlerce kişinin merak ettiği o soruya cevap getirdi. Soylu’ nun açıklamalarına göre şu ana kadar toplamda 84 bin kamu personeli açığa alındı. Bunlar arasında da 8 bin civarında personelin memuriyet hakkı ellerinden alındı. Açığa alınan memurların FETÖ ile herhangi bir yakınlığı varsa bu kişilerin memuriyetine son veriliyor.

Eğer açığa alınan kişinin FETÖ ile bir bağı olmadığı kanaatinde bir görüş getirilirse o kişi memuriyetten atılmıyor ve işine geri dönüyor şeklinde açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, bu açıklamaları Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret ettiği sırada yaptı.

15 Temmuz sonrası kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta olan kişileri de incelemeye aldıklarını dile getirdi. Yapılan incelemeler sonunda 84 bin memur açığa alındı. Kanun Hükmünde Kararname gereği de bu 84 bin kişi içerisinden 8 bin civarında kişinin de memuriyetten uzaklaştırıldığını belirtti.

FETÖ’cü memurları tespit etmekiçin çok titiz bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Süleyman Soylu, isteyen kişilerin de gidip ifade verdiğini, mümkün olduğu kadar fazla kişiyi dinlediklerini ifade etti. FETÖ ile bir yakınlığı tespit edilmeyen kişilerin tekrardan bulunduğu kuruma iade edildiğini dile getiren Bakan Soylu, bizim işimiz ihanet edenlerle ihanet etmeyenlerle değil şeklinde açıklamarda bulundu.

Bu ülkeye, devlete ihanet edenlerin peşini bırakmayacaklarını da dile getiren Süleyman Soylu, her açığa alınan ve kendi üzerinde böyle bir değerlendirme yapılan kişi memuriyetten atılacak değil şeklinde açıklamalarda bulunurak kimlerin memuriyetten atıldığına da açıklık getirmiş oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.