Açığa Alınan Personel Sayısı 70 Bine Yaklaştı

Açığa Alınan Personel Sayısı 70 Bine Yaklaştı

FETÖ’nün hain darbe girişimi sonrası devlette FETÖ yapılanmasına destek olan ne kadar kişi varsa devletten temizleniyor.Peki FETÖ’nün en çok elemanı olan bakanlık neresi?

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası ülkeyi geriye götürmek isteyen, Türk milletinin başını bir kez daha yakmak isteyen FETÖ yapılanmasına destek olan ne kadar kişi varsa, hepsi kamu kurum ve kuruluşlarından temizleniyor.

Açığa alınan personelin toplam sayısı 69 bin 779 olarak belirtildi. İstatistikler incelendiğinde, en çok açığa alınma Milli Eğitim Bakanlığı’nda 42 bin 767 kişiyle göze çarpıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nda merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ yapılanmasına destekte bulunan toplam 21 bin 738 çalışan açığa alınırken özel okullarda ise 21 bin 29 personelin çalışma ruhsatı iptal edildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nı ise 8 bin 777 personel ile İçişleri Bakanlığı takip ediyor. FETÖ’nün eğitime ne kadar sızdığını bu istatistiklerden de anlayabiliriz.

Eğitim olarak sadece Milli Eğitim Bakanlığın’da temizlenme yok. Temizlenme, Yüksek Öğretim Kurumunda’da devam ediyor. 440 profesör, 525 doçent, 654 yardımcı doçent ile toplam 2 bin 239 akademik personel  ve vakıf üniversitelerinde de 79’u akamedik olmak üzere 97 personel hakkında soruşturma başlatıldı.

İstatistikler ise şu şekilde :

Milli Eğitim Bakanlığı 42 bin 767 personel, İçişleri Bakanlığı 8 bin 777 personel, Sağlık Bakanlığı 5 bin 581 personel, YÖK 2 bin 990 personel, Maliye Bakanlığı bin 500 personel, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bin 379 personel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bin 180 personel, Dışişleri Bakanlığı 88 personel açığa alındı. Ekonomiyle ilgili bakanlıklarda da 6 bini aşkın personel açığa alındı. Milli Savunma Bakanlığın’da 262 askeri hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı.

DPB yeni personel alımlarının nasıl gerçekleşeceğini dair de bir açıklama yaptı. Yaptığımız haberde tüm detayları bulabilirsiniz. Habere ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.