Açıköğretim Fakültesi 3 Ders Sınav Sonuçları Açıklandı

Açıköğretim Fakültesi 3 Ders Sınav Sonuçları Açıklandı

Açıköğretim Fakültesi 3 ders sınavı ile yeni bir sınav sistemine geçiş yapmıştı. Geçilen bu sistem sonrasında 3 ders sınavı 22 Temmuz 2017’de Türkiye’nin 14 ilinde uygulandı. Uygulanan bu sınav sonrasında 2 Ağustos 2017 tarihinde sonuçlar açıklandı. İşte

3 ders sınav sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yeni uygulanmaya başlamış bir sistemdir. 3 ders sınavı Anadolu Üniversitesinin dışında Atatürk Üniversitesi’nde de uygulanmaktadır.

Bu sistem kapsamında 22 Temmuz 2017 tarihinde Açıköğretim Fakültesi 3 ders sınavı gerçekleştirilmiştir. Önceki dönemlerde tek ders sınavı olarak yapılan sınav, yapılan düzenlemeyle 3 ders sınavı olarak yapılmaktadır.

22 Temmuz 2017’de Türkiye’nin 14 ilinde saat 14:00’te gerçekleştirilen 3 ders sınavı yurtdışında da uygulanacak. Yurtdışında yapılma tarih ise 13 Ağustos 2017 olarak açıklanmıştır.

Açıköğretim Fakültesi’nin yapmış olduğu sınavlarda ÖSYM’nin uyguladığı bir sistem de dikkat çekmiştir. Buna göre eskiden yanlışlar doğruları götürmezken, yapılan yeni sınavlarda 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir.

Adayların merakla sonucunu beklediği 3 ders sınav sonucu da 2 Ağustos 2017 tarihinde açıklanmıştır.

Açıköğretim Fakültesi okuyarak ön lisans, lisans mezunu olmak çalıştığınız işe bağlı olarak maaşınızda artış olmasını sağlayacaktır. Belirli dönemlerde yapılan sınavlara girerek örgün eğitim haricinde ön lisans ve lisans mezunu olabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.