Açıköğretim Fakültesinden Öğrencilere Müjde

Açıköğretim Fakültesinden Öğrencilere Müjde

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan Açıklamaya Göre Tek Ders Sınavları Kaldırılarak Yerinde 3 Ders Sınavları Getirildi.

Anadolu Üniversitesi (AÖF) Rektörü Profesör Dr. Naci Gündoğan yaptığı açıklamada.  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim sistemimize kayıtlı 1, 5 milyon’ daha fazla öğrencimiz bulunmakta. Bu öğrencilerimizi çok yakından ilgilendiren önemli bir haber paylaştı. AÖF Rektörü Profesör Dr. Naci Gündoğan 2017 tarihinden geçerli olmak üzere Açık Öğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olmalarına rağmen tek dersi olan öğrencilerimizin uzatmaları için uygulanan tek ders sınavların üç derse çıkarıldığı müjdesini verdi.

Rektör Gündoğan Açık Öğretim iktisat ve işletme fakülteler lisans ve önlisans programlarında kaydı olan öğrencilerimize yönelik üç dersten başarısız olan ancak başarması ve mezun olabilecek öğrencilerimizin faydalanmasını ve bir dersten üç derse çıkarmamızın mezun olma gayreti sarf eden öğrencilerimiz için bulunmaz nimet dedi.

Üç dersten sınava girmek için : Eğitim öğretim yılının örneğin 2016 - 2017 yılında güz ve bahar döneminde kayıt yenilemeden o derslere kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Öğrenci başarısız olduğu dersten “DZ” veya “YZ” notu alan öğrenci üç ders sınav hakkı tanınmayacak. Bunun yanı sıra uygulamalı derslerde ise “ pratik çalışma, laboratuvar, vb. gibi derslere yönelik üç sınav hakkı tanınmayacak. Üç ders sınavı uygulanan ayrı ayrı dersler için dönem içinde almış olduğu notlar ile yüzdelik oranları dikkate alınacaktır. Üç ders sınavına giren öğrenciler dönem içerisinde almış olduğu sınav notları ile eş değer olup sınav notu yerine geçmektedir. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre her ne sebep ile olursa olsun üç ders sınavına katılmayan öğrenciler için mazeret kabul edilmeyecek olup ikinci bir sınav yapılmayacaktır, denildi.

Sınav tarihleri ise şöyle : Üç ders sınavına girecek öğrenciler Türkiye’ de her yıl 22 Temmuzda yapılacak olup Yurtdışında ise her yıl 13 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Rektör Gündoğan bunun yanı sıra Ceza ve tutukevlerinde infazı devam eden tutuklu öğrencilere yönelik olarak Türkiye’ de belirlenen tarih olan 22 Temmuz 2017 cumartesi günü tutuklularda Merkezi sınava katılacaktır, dedi.

Anadolu Üniversitesi ( AÖF ) Rektörü Profesör Dr. Naci Gündoğan vizyonumuz öğrencilerimizi en iyi şekilde başarıyı hedefleyerek ulaştırmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum