Acil Aranıyor! 10.000 TL Maaş Veriliyor - İşte Detaylar

Acil Aranıyor! 10.000 TL Maaş Veriliyor - İşte Detaylar

10 bin lira maaşla çalışacak usta bulunamıyor. İşte asgari ücretten 10 bin liraya kadar olmak üzere maaşla çalışacak eleman bulmakta zorluk çekiliyor. İşte meslek kolu ve 10 bin TL’ye kadar maaşla personel aranan şehir.

Fırın işletmelerinde asgari ücretle başlamak üzere 10 bin TL’ye kadar artan maaşlarla çalışacak eleman temininde zorluk çekiliyor. Özellikle Antalya ilinde fırın işletmecileri yüksek maaşla çalıştırılacak usta personel arıyor. İşte detaylar.

10 bin lira maaşla usta alımları

Antalya’da özellikle fırın işletmecileri tarafından ekmek ustası, pasta ustası, simit ustası ile tatlı ustası alanlarında olmak üzere usta personel temininde zorluk çekildiği belirtildi.

Antalya’da personel temini sıkıntısı

Bilindiği üzere daha önce Antalya’da otobüs şoförü temininden sonra şimdi de fırın işletmecileri usta personel temininden dolayı sorun yaşadıklarını ifade etti. Usta çırak ilişkisi ile tecrübe kazanımının büyük önem kazandığı fırın işleri ustalığında personel sıkıntısı sorunu yaşanıyor. Genç ustalar ilgili okullardan mezun olmasına rağmen, bu alanda çalışmayı tercih etmiyor. Özellikle turizm alanına yönelimin olmasından dolayı 10 bin TL maaşla çalışacak usta temininde sorun yaşanmaya başlandı.

Ustalar Turizm sektörüne yöneliyor

Antalya’da Fırınlarda çalıştırılmak üzere çalışacak usta personel temininde üretim çeşitliliğine, ustanın tecrübesine göre 10 bin lira maaşa kadar ücretlendiriliyor. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 7.Grup Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Ali Danış tarafından yapılan açıklamada 2022 yılı turizm sezonunun açılmasıyla otellere yönelen ustaların fırıncılık sektöründe istihdam açığına yol açtığı ifade edildi.

Antalya’da en büyük sıkıntının eleman yetersizliği ve yeni ustaların yetişmemesi olduğunu belirten Danış, yaz sezonuyla da birlikte eleman temininde zorluğun şimdiden başlandığını ifade etti. Tecrübeli usta bulmanın zorluğunu belirten Danış 10 bin TL alan ustanın da asgari ücret alan ustanın da olduğunu belirti. Bu bağlamda Antalya’da ACİL şekilde usta elemanlara fırıncılık sektöründe ihtiyacın doğduğu ifade edildi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum