Adalet Bakanı 5 Bin Kişi Alacağız Demişti Sayı Neden 300 Oldu

Adalet Bakanı 5 Bin Kişi Alacağız Demişti Sayı Neden 300 Oldu

Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Şubat 2017 tarihinde yaptığı açıklamada Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 5 binin üzerinde personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Peki geri kalan alımlar ne zaman başlayacak? İşte Adalet Bakan

Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ 15 Şubat 2017 tarihinde yaptığı açıklamada Adalet Bakanlığı kapsamında görevlendirilmek üzere en az 5 bin memur alımı yapılacağını duyurmuştu.

Adaletin daha hızlı tesis edilmesi için daha fazla personele ihtiyaç duyulduğunu belirten Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, hızlı bir şekilde personel alımı ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözeceklerini ifade etmişti.

Adalet Bakanlığı’nın ihtiyacı olan kadrolar arasında; zabıt katibi, infaz koruma, şoför, hakim, savcı gibi kadrolar yer almaktadır. Hakim ve savcı kadrolarını da hesaba katarsak 11 bin üzerinde personel alımı yapılacağı duyurulmuştu.

Adalet Bakanlığı 300 memur alımını 17 Ağustos 2017 tarihinde yayınladı. Adalet Bakanlığı kapsamında en az lise mezunu adayların başvuruları alınmaktadır. Adalet Bakanlığı 18 Ağustos 2017 tarihinde ise 950 hakim ve savcı alımı yapacağını duyurdu.

Fakat Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ’ın yaptığı en az 5 bin memur alımı yapılacağı açıklaması henüz gerçekleşmemiştir. 5 bin memur alımını infaz memuru, zabıt katibi ve şoför kadroları için açıklamıştır. 300 memur alımı ise zabıt katibi, mübaşir ve teknisyen alımını kapsamaktadır.

Adalet Bakanlığı ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmemiştir. Yeni memur alımları yayınlandığı zaman İş İlanları Kariyer Haber Sitemiz üzerinden en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.