Adalet Bakanlığı 1.500 Yeni Kamu Personel Alımı Yapacak! Tarih Açıklandı

Adalet Bakanlığı 1.500 Yeni Kamu Personel Alımı Yapacak! Tarih Açıklandı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bugün açıkladı. Bakanlık bünyesinde 1.500 yeni kadroya personel alımı için başvurular alınacak. Hakim ve savcı yardımcısı alımı sınav tarihleri belli oldu. İşte detaylar ve şartlar.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından geçtiğimiz ay müjdesi verilen 1.500 yeni hakim ve savcı yardımcılığı için sınav tarihleri de bugün açıklandı. Yapılan açıklamada yeni hakim savcı yardımcısı kadroları için 1.500 kadroya başvurular alınacak. Adalet Bakanlığı bin 500 kamu personel alımı için sınav tarihi belirlendi.

Adalet Bakanlığı 1.500 personel alımı sınav tarihleri

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamada 1500 hakim ve savcı adayı alınacağını ifade edildi. Ayrıca sınavın 26-27 Kasım'da da 1500 hakim ve savcı adaylığı için sınav yapılacağını açıklandı. Son atamadaki başvuru şartları ise şu şekildedir:

İdari Yargı için şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 2022 itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

Hukuk Fakültesi veya Hukuk Bilgisine programlarında yeterince yer veren Siyasal Bilgiler, İdari Bilimler, İktisat ve Maliye alanlarından en az 4 yıllık yükseköğrenim mezunu adaylar başvurabilecektir. Yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye'deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarılı olanlar ile Hukuk Fakültesi dışında hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, idarî bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört yıllık yükseköğrenim yapmış olmak şartları aranıyor.

Adli Yargı için şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Hukuk Fakültesi mezunu olmak, 1 Ocak 2022 itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (doğum tarihi 01.01.1986 ve daha sonra olanlar) olmak gerekiyor. Ayrıca yabancı bir hukuk fakültesini bitirenlerden Türkiye'deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarılı olanlar da sınava başvurabilirler. Sürece dair detaylar ve ilan yayımlanınca ayrıca sizleri bilgilendireceğiz.

Adalet - CTE sözleşmeli personel alımı

Öte yandan adaylar Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için yeni ilanları da bekliyor. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarına, CTE’ye ve diğer birimlere özellikle yeni İKM alımı, MÜBAŞİR alımı, ZABIT KATİBİ alımı kadroları başta olmak üzere farklı branşlar için de sürecin başlatılması ve açıklanması bekleniyor.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum