Adalet Bakanlığı 1000 Yeni Kamu Personeli Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 1000 Yeni Kamu Personeli Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı yeni kadrolara 1000 yeni hakim ve savcı alımı için başvuru ilanı yayımlandı. İşte hakimlik ve savcılık başvuru şartları.

Adalet Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü PGM tarafından 1000 kadroya yeni kamu personeli alımı başvuru ilanı yayımlandı. Adalet Bakanlığına Adli ve İdari yargı hakim savcı alımı başvuruları alınacak. Yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre Adalet Bakanlığına 9 ve 5’nci derece kadrolara başvurular ÖSYM’de alınacak.

adalet-bakanligi-001.jpg

Adalet Bakanlığı 1000 kamu personel alımı (hakim-savcı)

  • 800 adlî yargı hâkim ve savcı adayı,
  • 100 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adayı,
  • 100 idari yargı hâkim adayı alımı kapsamında sınav başvuru ilanı yayımlandı.

Adalet Bakanlığı PGM başvuru tarihleri

1000 kadroya hakim ve savcı alımı için adaylar başvurularını 2 Kasım ile 10 Kasım 2021 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle ya da mobil uygulamalardan, başvuru merkezlerinden sınav ücretinin yatırılması suretiyle yapılabilecektir.

hakim-savci-alimi.jpg

Adalet Bakanlığı hakim savcı alımı şartları

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından yasaklı olmamak,
  • Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzaflık hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedeğe geçirilmiş olmak ve diğer başvuru şartlarını taşımak gerekiyor.
  • Diğer tüm başvuru koşullarına aşağıdaki başvuru kılavuzu bağlantısından direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru yaş şartları

Adalet Bakanlığı 1000 yeni kamu personeli alımı için 35 ve 45 yaş şartı bulunmaktadır. İşte Hakim ve Savcı alımında 35 ve 45 yaş şartına dair detaylar:

  • Adli yargı hâkim ve savcı adaylığı ile idari yargı hâkim adaylığı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Avukatlık mesleğinden alınacak adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı için; yazılı yarışma sınav tarihi itibariyle avukatlık mesleğinde fiilen en az 3ç yıl çalışmış olmak, yazılı giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 45 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

İşte tüm detayların yer aldığı başvuru kılavuzu. Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/adalet-1000-kamu-personel-alimi.pdf

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum