Adalet Bakanlığı 12 bin 400 Personel Alımında Başvuru Şartları Nelerdir?

Adalet Bakanlığı 12 bin 400 Personel Alımında Başvuru Şartları Nelerdir?

Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL tarafından yapılan açıklamaya göre Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 12 bin 400 personel alınacaktır.

2022 yılı Adalet Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere alınacak personeller için (Zabıt Katibi, İKM, Mübaşir Alımı) başvuru şartları nelerdir. Detaylar haberimizde.

12 BİN 400 Personel alımı müjdesini verdi

Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL, Adalet Bakanlığı alımını bekleyen memur adaylarına müjdeli haberi TBMM bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmada verdi. Bakan GÜL, istihdamı artıracaklarını ve Adalet Bakanlığı bünyesine Zabıt katibi, İKM, Mübaşir gibi unvanlarla 12 Bin 400 yeni personel alımı yapılacağını duyurdu.

Peki alınacak personeller için başvuru şartları nelerdir? Son alımda aranan şartlar

personellll-001.jpg

  • Türk Vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  • Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.
  • Erkek adaylar için Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
  • Ceza infaz kurumunda istihdam edilecek tüm unvanlardaki personel için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
  • Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak.
  • Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarı ile 18 yaşını doldurmuş, KPSS sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak, teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) hemşire ve sağlık teknikeri için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak.
  • Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

Tüm ilanlar için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum