Adalet Bakanlığı 145 Devlet Memur Alımı

Adalet Bakanlığı 145 Devlet Memur Alımı

Adalet Bakanlığı 26 Temmuz 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Başvurular 27 Temmuz tarihinde başlayacak olup 10 Ağustos tarihinde sona erecektir.

Adalet Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere aşağıdaki linkte bağlantısı verilen listede sınıfı , sayısı ve yer belirtilen mühendis , mimar , koruma ve güvenlik görevlisi , şoför , hizmetli kadroları ile çocuk ağır ceza , çocuk ve aile mahkemelerinde çalıştırılmak üzere psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadrolarına sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır.

Başvurular 27 Temmuz 2016 günü başlayıp, 10 Ağustos 2016 günü mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

Mühendis alımı için: İlgisine göre; Yazılım Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerinin biridinden mezun olmak.

Mimar alımı için: Mimarlık bölümünden mezun olmak.

Psikolog alımı için: Psikoloji bölümünden mezun olmak.

Pedagog alımı için: “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” veya “Eğitim Programları ve Öğretim” bölümlerinin
birinden mezun olmak.

Sosyal Çalışmacı alımı için: “Sosyal Hizmet”, “Sosyal Hizmetler” veya “Sosyal Çalışmalar” bölümlerinin birinden mezun olmak.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı için: En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 10 Ağustos 2016 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın (KPSS) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (Lisans mezunları için 01 Ocak 1986 tarihi ve sonrası doğumlu olanlar, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 01 Ocak 1984 tarihi ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm'den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli olmamak; şaşılık, görme engeli, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engelleri bulunmamak.

Şoför alımı için: En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Hizmetli alımı için: En az lise veya dengi okul mezunu olmak şart.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar ; ortaöğretim ve önlisans mezunları için 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı , lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puan türüne göre en yüksek puandan başlamak üzere sırayla sözlüye çağırılacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar ; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak , güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak , lisans mezunları için 2016 KPSSP3 , önlisans mezunları için 2014 KPSSP93 , ortaöğretim mezunlar için KPSSP94 puan türünden 70 veya daha yukarı puan almak gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum