Adalet Bakanlığı 18 Aşçı Alımı

Adalet Bakanlığı 18 Aşçı Alımı

20 Ağustos 2016 Tarihinde Adalet Bakanlığı Tarafından 18 Aşçı Alımı İçin İlan Yayınlandı. Lise, Önlisans ve Lisans Mezunları Başvurabilecek. Başvurular 22 Ağustos 2016 - 05 Eylül 2016 tarihleri arasında.

Adalet Bakanlığı tarafından 20 ağustos 2016 tarihinde personel alımı yapılacağı duyuruldu. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/a maddesi uyarınca 18 kadrolu Aşçı alınacağını duyuruldu.

Adaylar sadece tek bir unvan, kadro veya pozisyon için tek bir adalet komisyonuna başvuru yapabileceklerdir. Başvurular 22 Ağustos 2016 - 05 Eylül 2016 tarihleri arasında sınavın yapılacağı adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir.

Lisans mezunları için KPSS-2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2014 puanları geçerlidir. lisans mezunları için 1 Ocak 1981, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olanlar ilana başvurabilecektir.

Aşçı kadrosuna atanabilmek için; En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS en az 70 puan almış olmak şart.

Başvuru için gerekli belgeler:
a) Başvuru formu (Adalet komisyonları ve Bakanlığın internet sitesinden (EK–3) temin edilecektir),
b) Öğrenim belgesininaslıveya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,
c) Lisans mezunları için KPSS-2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2014 sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği,
d) Zabıt kâtibi unvanı için; Bilgisayar veya daktilografi dersini başarıyla tamamladığını gösteren sertifika ya da fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olduğuna dair belgenin aslı, noter veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,
e) Şoför unvanı için;Sürücü belgesinin fotokopisi (komisyon başkanlığınca onaylanacaktır),
f) Kaloriferci ve aşçı unvanları için; Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların düzenlediği kalorifercilik veya aşçılık kurslardan mezun olunduğuna dair diploma veya bu branşlara ilişkin sertifikanın aslı, noter veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,
g) Adayların eşlerinin iş durumlarına ilişkin dilekçe şeklinde beyan,
h) Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ayrıca,adalet komisyonlarından temin edecekleriGüvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğinin 12 nci maddesine uygun olarak doldurulacak Arşiv Araştırması Formunu, İbraz etmek zorundadırlar.

Adalet Bakanlığı Tarafından yayınlanan 18 Aşçı alımı ilan metni için Tıklayınız.
Adalet Bakanlığı 16 Kaloriferci Alımı İçin Tıklayınız.
Adalet Bakanlığı 148 Teknisyen Alımı İçin Tıklayınız.
Adalet Bakanlığı 161 Şoför Alımı İçin Tıklayınız.
Adalet Bakanlığı 445 Mübaşir Alımı İçin Tıklayınız.
Adalet Bakanlığı 1583 Zabıt Katibi Alımı İçin Tıklayınız.

Kadrolu Aşçı İl Listesi İçin Tıklayınız.
Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Formu İçin Tıklayınız.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 4 Ağustos 2016 tarihinde 3.721 personel alım ilanı yayınlandı. Başvurular 19 Eylül 2016 günü başlayıp, 27 Eylül 2016 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. 3.258 infaz ve koruma memuru, 201 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 63 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 121 destek personeli (şoför), 49 teknisyen, 14 destek personeli (aşçı), 15 destek personeli (kaloriferci) ilanlara ulaşmak için ilgili unvana tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.