Adalet Bakanlığı 2750 Personel Alımı İş İlanları 2017

Adalet Bakanlığı 2750 Personel Alımı İş İlanları 2017

Adalet Bakanlığı 28 Mart 2017 tarihinde 2750 kişi alımı için ilana çıktı. Başvurular 06 Nisan 2017 ile 13 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuracak adayların Kılavuzu dikkatli okumaları gerekmektedir.

Açıklanan ilanda göre 2017 dönemi için tespit edilen ihtiyaç durumuna göre Bakanlıkça yazılı yarışma sınavı ve mülakat ile 9 ve 5 dereceli kadrolara; 2000 adli yargı hakim ve savcı adayı ve 750 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı adayı alınacak olup yazılı yarışma sınavı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 3 Haziran 2017 Cumartesi günü Ankara’da yapılacaktır.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar: 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununa göre adaylığa atanacakların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak. Avukatlık mesleğinden alınacak adli yargı hakim ve savcı adaylığı için; yazılı yarışma sınav tarihi itibarıyla avukatlık mesleğinde fiilen en az üç yıl çalışmış olmak.

Yazılı yarışma sınavı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 45 yaşını (doğum tarihi 01 Ocak 1972 ve daha sonra olanlar ) ve Adli yargı hakim ve savcı adaylığı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını (doğum tarihi 01 Ocak 1982 ve daha sonra olanlar) doldurmamış olması gerekmektedir.

Başvuru yeri ve şekli: Avukatlık Mesleğinden Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı için 06 ile 13 Nisan 2017 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Hakim Adaylığı Şube Müdürlüğüne bizzat teslim edecektir.

Adayların bulunduğu yer Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla (masrafı ilgilisi tarafından verilmek suretiyle) APS yoluyla gönderecektir. (Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavına başvuranlardan, yukarıda belirtilen Kanun hükümlerine göre af kapsamında müracaat edenlerden istenilen belge hariç evrak istenmeyecektir.).

Adaylardan istenen belgeler: Fiilen avukatlık yaptığı tarihleri gösteren kayıtlı olduğu barodan alınacak baro yönetim kurulu kararının aslını, Baro kaydı devam etmekle birlikte herhangi bir kurum veya kuruluşta çalışanlar, ayrıca çalıştıkları kurum ve kuruluştan alacakları hizmet belgesi aslını, ( Bu belge çalışma süresinin başlangıcını, çalışma bitmiş ise bitiş tarihini ve hangi unvanda çalışıldığını göstermesi gerekmektedir. ), Kamu kurum ve kuruluşlarında avukatlık hizmetleri sınıfında veya sözleşmeli olarak görev yapan avukatlar ile avukatlık ruhsatnamesine sahip hukuk müşavirleri için; Avukatlık ruhsatnamesinin örneğini ve Avukat veya hukuk müşaviri olarak görev yaptığı süreleri gösteren ilgili kurumdan alınacak hizmet belgesinin aslı olması gerek.

Adalet Bakanlığı 2750 Personel Alımı İş İlanları kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.