Adalet Bakanlığı 3 Bin 605 Zabıt Katibi Alımı Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

Adalet Bakanlığı 3 Bin 605 Zabıt Katibi Alımı Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılı 3 bin 605 zabıt katibi alımı kapsamında uygulama sınav metinleri yayımlandı. Zabıt katibi uygulama sınavı nasıl yapılacak? İşte katiplik sınav detayları.

Adalet Bakanlığı 3 bin 605 katip alımı için sınav metinlerini yayımladı. 26 Nisan 2021 Pazartesi ve devam eden günlerde yapılacak olan sözleşmeli zabıt kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinlere haberimizin en altından ulaşabilirsiniz.

72 Bin 100 Aday Katiplik Sınavına Katılacak

3 bin 605 zabıt katibi alımı için 20 katı olmak üzere 72 bin 100 olmak üzere zabıt katibi adayı uygulama sınavlarına çağrılacak ve katiplik sınav metinleri açıklandı. 3 bin 605 zabıt katibi alımı için 20 katı kadar aday merkez ve taşra teşkilatlarına ataması uygulama sınavı sonrasında sözlü sınav sonucun göre atamaları gerçekleştirilecek.

Zabıt Katipliği Uygulama Sınav Metinleri ve Doğru Yazma Kriteri Nasıl Olacak?

Uygulamalı sınav metinleri yayımlandı. 70 UYGULAMA METNİNE haberimizin en altında ulaşabilirsiniz. Yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için ilgisine göre sınav kurulu veya komisyon tarafından kura yöntemiyle belirlenerek adaylara verilen ya da UYAP sistemi üzerinden otomatik olarak seçilerek elektronik ortamda gönderilen bir metinden bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız ve tekrarsız en az doksan kelime yazmak gerekmektedir.

90 Kelime Yazımında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına,

Yanlış yazılan kelime sayısı,

Yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları ile kelime ve satır atlama nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilecek.

Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması veya iki ve üzeri satır ya da toplam 14 ve üzeri kelime atlanması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilecektir.

Aşağıdaki "70 Uygulama Sınav Metni" linkine tıkladığınızda bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza RAR dosyası şeklinde sıkıştırılmış olarak 70 adet uygulama metni dosyası inecektir. 15 mb'lık dosyayı aşağıdan indirerek 70 metne direkt erişim sağlayabilirsiniz. Metinler Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanmış bulunuyor. işte Adalet Bakanlığı 3 Bin 605 Zabıt Katibi Alımı Uygulama Sınav Metinleri:

70 Uygulama Sınav Metni.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum