Adalet Bakanlığı 3 Bin Zabıt Kâtibi Alımı Nasıl Yapılacak

Adalet Bakanlığı 3 Bin Zabıt Kâtibi Alımı Nasıl Yapılacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Açıkladı 3000 Zabıt Kâtibi Alımı Yapılacak. Adayların İzleyeceği Yol Nasıl Olmalı, Kimler Başvurabilecek, Alım Ne Zaman Olur, Kâtip Alım Şartları Nelerdir.

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlı ‘ğı bütçesine ilişkin Meclis'te yapılan görüşmelerde atama bekleyenleri heyecanlandıran açıklamayı yaptı. Adalet Bakanlığı ‘nın 2016 yılında da personel alımlarına devam edeceğini bildiren Bozdağ, öncelikle Haziran ayına kadar 3 bin zabıt kâtibi alımı yapacaklarını ve daha fazla alımında olacağını aktardı. Yıl içerisinde personel alımına devam edileceğini açıkladı.

Kamu Personeli Alımı Haber sitesi olarak 3 Bin Zabıt Kâtibi Alımları Nasıl olacak sizlere açıklayacağız. Bakanlık tarafından yapılacak alımlar Açıktan atama şeklinde olacaktır. Yani kurum kendi personel alım ilanlarını yayınlayacak, Başvuru sonucunda boş kadro sayısına göre en yüksek puandan başlanarak il düzeyinde açıklanan kadrolara göre 20 katı aday belirlenecek. Adaylar iki aşamalı sınava tabi tutulacaktır. Öncelikle Zabıt kâtipliği uygulama sınavı ve daha sonra mülakat yapılacaktır. Adaylar Uygulama sınavında ilan edilen kâtiplik metinleri arasından duyurulan süre içerisinde doğru bir şekilde yazdıkları kelime adetlerine göre kazananlar açıklanacak. Kazananlar arasından ilan edilen kadro sayısının üç katı kadar aday mülakat sınavına hak kazanacaktır. Adayların bilmesi gereken en önemli husus merkezi atama dışında olan bu alımlara bireysel olarak başvuru şartı vardır.

Adalet Bakanlığı 3 Bin Zabıt Kâtibi alımı şartları nasıl olacak: Lise, Önlisans ve Lisans düzeyinden mezun olan adayların hepsi kendi puan türlerine göre başvuru yapacak. Başvuru için bölüm şartı yer almamakta olup, bütün bölüm mezunları başvurabilecektir. KPSS en az 70 puan almış olmak şartı olan ilanda başvurular alındıktan sonra mezun olunan mezuniyet düzeyine bakılmaksızın KPSS puanına göre en yüksek adaydan başlanarak sıralama yapılacaktır. Bilgisayar sertifikası sahibi olmak veya örgün öğrenim gördüğünü belgelendirmek şartı vardır.

Adaylara Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak önerimiz: Bakan ‘ın açıkladığı Haziran ayına kadar alım yapılacak olması nedeniyle KPSS en az 70 puan alan tüm adayların acilen daktilo kurslarına giderek 10 parmak yazı yazma hızlarını arttırmalarıdır. Yapılacak olan 3000 zabıt kâtibi alımı ilanları yayınlandığı anda sitemizde yer alacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum