Adalet Bakanlığı 300 Memur Alımı En Düşük Puanlar

Adalet Bakanlığı 300 Memur Alımı En Düşük Puanlar

Adalet Bakanlığı 300 Kamu Personel Alımı Başvuru Sonuçlarını İstanbul Adliyesi, Ankara Adliyesi ve İzmir Adliyesi olarak ayrı ayrı yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre en düşük puanlar belli oldu. İşte il il başvuru sonuçları ve en düşük puanlar...

Adalet Bakanlığı tarafından daha önceden yayınlanan ilan ile 300 memur alımı yapılacağı duyurulmuştu. Yapılan açıklama ile Lise, Önlisans ve Lisans mezunları 5 Eylül 2017 tarihine kadar başvurularını yaptı.

Yayınlanan bu ilanda 300 kamu personeli İzmir Adliyesi, Ankara Adliyesi ve İstanbul Adliye 'lerinde istihdam edileceği bildirilmişti.

15 Günlük süre zarfında adayların merakla beklediği 300 mübaşir, zabıt katibi ve teknisyen alımları İstanbul Adliyesi, Ankara Adliyesi ve İzmir Adliyesinin resmi internet sayfalarından ayrı ayrı yayınlandı.

Yayınlanan bilgiye göre Ankara Adliyesi başvuruları sonucunda en düşük 78,66909 puan ve üzeri alanlar Zabıt Katipliği için uygulama sınavına hak kazandı.

İstabul Adliyesi 'nden yapılan açıklamaya göre 76,55237 puan ve üzerinde puan alanlar Zabıt Katipliği sınavına hak kazandı.

İzmir Adliyesi başvuru sonuçlarına göre ise 85,6589 puan ve üzerinde alanlar sözleşmeli mübaşirliğe; 79,536 puan ve üzerinde alanlar ise zabıt katipliği uygulama sınavına hak kazandı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum