Adalet Bakanlığı 300 Memur Alımında Yaş Şartı Kaldırılsın

Adalet Bakanlığı 300 Memur Alımında Yaş Şartı Kaldırılsın

Adalet Bakanlığı tarafından 17 Ağustos 2017 tarihinde 300 memur alımı yayınlanmıştı. 300 memur alımı için başvurular 17 Ağustos tarihi itibariyle başlamış olup 5 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Adayların en çok değiştirilmesi istediği şart ise yaş şa

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan 300 memur alımında kadro dağılımı 194 sözleşmeli katibi, 90 sözleşmeli mübaşir, 16 sözleşmeli teknisyen olarak belirtildi.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 17 Ağustos 2017 tarihinde başlamış olup 5 Eylül 2017 tarihinde son bulacaktır. Başvurular Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonu başkanlıklarına yapılacaktır. Mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılan başvurular da kabul edilecektir.

En az lise mezunu adaylar, Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan 300 memur alımı ilanına başvurabilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, 1 Ocak 1981 ve sonrası doğan, askerlikle ilişiği bulunmayan ve kamu haklarından mahrum olmayan adaylar başvuru yapabilecektir.

Adayların en çok değiştirilmesini istediği şart ise yaş şartı olmuştur. Adalet Bakanlığı memur alımı, polis alımı ve askeri personel alımı gibi değildir. Bu kapsamda yaş şartının biraz daha esnetilmesi gerekmektedir. Adaylar şikayetlerini “Madem atama esnasında yaş sınırı olacak, neden Kamu Personeli Seçme Sınavı’na bizi alıyorsunuz?” diye belirtti.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.