Adalet Bakanlığı 300 Zabıt Katibi Teknisyen ve Mübaşir Alımı

Adalet Bakanlığı 300 Zabıt Katibi Teknisyen ve Mübaşir Alımı

Adalet Bakanlığı 17 Ağustos 2017 300 Zabıt Katibi Teknisyen ve Mübaşir Alım ilanı yayınlamıştır. Başvuracak adaylar için başvuruların son günü olan 05 Eylül 2017 mesai bitimine kadar başvurmaları gerekmektedir. Başvuracak adaylar En az lise mezun olması g

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan memur alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile duyuruldu. Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 3 farklı pozisyon (194 Zabıt Katibi, 90 Mübaşir ve 16 Teknisyen) için toplam 300 kişilik sözleşmeli personel ve memur alımı yapacak.

194 Zabıt Katibi için: Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezun olması gerekmektedir. Ayrıca Daktilo ve Bilgisayar kullanabilecekler başvuru yapabilirler.

90 Mübaşir Alımı için: En az lise veya dengi okul mezunu olmak ve ilgili KPSS puanına sahip olması gerekmektedir.

16 Teknisyen alımı için: En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ve KPSS ilgili puana sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmaktadır. Lise mezunları için 2016 KPSS P94, ön lisans mezunları için 2016 KPSS P93 ve lisans mezunu adaylar için 2016 KPSS P3 puan türleri esas alınacaktır. Başvuru yapabilmek için en az 70 puana sahip olmak gerekmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 05 Eylül 2017 tarihine kadar Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonu başkanlıklarına veya Bağlı Bulundukları Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adalet Bakanlığı 300 Zabıt Katibi, Mübaşir ve Teknisyen alım ilan kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum