Adalet Bakanlığı 418 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Adalet Bakanlığı 418 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Adalet Bakanlığı Merkez ve Taşra teşkilatları için 418 kamu personeli alımları kapsamında adaylar başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. 1 buçuk aylık sürenin ardından adaylar başvuru sonuçlarını ve diğer tüm sınav aşamalarına odaklandı.

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı ile taşra teşkilatı için toplam 418 memur alımı kadrosuna başvuruların alınmasının ardından adaylar merakla başvuru sonuçlarına odaklandı. Başvuru sonuçlarının ardından Bakanlık tarafından 5 katı adayı sözlü sınava çağıracak. İşte başvuru sonuçları ve sınava dair tüm detaylar.

418 Memur Alımı Kontenjanları

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatına 12 istatistikçi, 3 mimar, 2 diyetisyen, 1 şehir plancısı alımı, taşra teşkilatına ise 144 psikolog, 100 pedagog ve 156 sosyal çalışmacı alımı için sözlü sınav yapılacak.

adalet-logo.jpg

2090 Adaya Çağrı

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, 2020-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, ilan edilen kadro sayısının 5 katı aday olmak üzere toplam 2 bin 90 aday sözlü sınava katılacak.

Başvuruların Üzerinden 1 Buçuk Ay Geçti

11 Kasım ile 25 Kasım 2020 tarihleri arasında alınan Adalet Bakanlığı 418 memur alımı başvuruların ardından adaylar merakla sözlüye katılacak en az 2 bin 90 adayın açıklanacağı tarihe odaklandı.

Bakanlık Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bakanlık bu konuyla ilgili şu tarihte olacaktır diye net bir tarih vermemekle birlikte şu açıklamayı yapmaktadır: Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir denildi.

418 Memur Alımı Sözlü Sınav Konuları

Atama yapılacak kadronun gerektirdiği meslekî bilgi 40, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20, Genel kültür 20, Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

Adayın alınacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; alınacağı kadronun gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.

 

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum