Adalet Bakanlığı 43 Kamu Personeli Alımı İnternet Başvuruları 3 Mayıs Son

Adalet Bakanlığı 43 Kamu Personeli Alımı İnternet Başvuruları 3 Mayıs Son

Adalet Bakanlığı bünyesinde merkez teşkilatı için 43 kamu personeli memur alımı süreci sona eriyor. Adaylar başvurularını 3 Mayıs’a kadar yapabilecek. Başvurular nasıl yapılacak? Şartlar nelerdir? Bu haberimizde detayları bulabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 43 memur alımı süreci sona eriyor. Adaylar başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden online olarak yapabileceklerdir. Adalet Bakanlığı 43 kamu personeli alımı internet başvuruları 3 Mayıs son. İşte başvuru şartları ve kimlerin başvuru yapabileceğine dair tüm detaylarla başvuruların nasıl olacağına dair bilgiler:

Kimler Başvurabilir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Başvuru tarihinin son günü itibarıyla beş yıl içerisinde ÖSYM tarafından yapılan yabancı dil sınavının (YDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca bölümlerinin en az birinden (B) düzeyinde puana veya başvuru tarihinin son günü itibarıyla iki yıl içerisinde alınan dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak,
2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden ilan edilen pozisyonun 10 katı aday arasına girecek yeterlikte puana sahip olmak gerekiyor.

Kontenjanlar

Sözlü yöntemiyle Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sınav sonucu göre 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde mütercim-tercüman alınacaktır.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını 3 Mayıs 2021 tarihi saat 23:59:59’a kadar e-Devlet internet adresi üzerinden giriş yaparak tamamlamaları gerekiyor.

Başvurularda aşağıda istenilen belgelerin sisteme eksiksiz ve tek tek yüklenmesi gerekiyor. Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Tamamlandı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacak. Şahsen veya posta ile başvuru kabul edilmemektedir.

Sisteme yüklenmesi gereken belgeler

Yabancı dil bilgisi seviyesini gösteren belge, Fotoğraflı ve detaylı özgeçmiş, Sağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyan (Ek-1 Beyan örneği) Sisteme yüklenen belgelerin asıllarının ibraz edilmesi adaylardan istenebilecektir.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.